Dovolená je doba odpočinku, kterou v kalendáři vyhledáváme několik měsíců dopředu a ubíráme k ní myšlenky v době nejvyššího pracovního nasazení. Těsně před odjezdem nás však čeká téměř heroický výkon. Sbalit všechno tak, aby nám nic nechybělo, ani zbytečně nepřebývalo.

  1. Zlatý řez balení

Nejdůležitější pravidlo zní: Půlku nachystaného oblečení vraťte zpátky do skříně, místo toho přibalte dvakrát více peněz.

pexels-photo-57750

  1. Ztracená zavazadla

Vezměte si jenom to, co narvete do příručního zavazadla. Nebo do něj alespoň přibalte průřez celou garderobou. Občas se zkrátka něco zatoulá a stát jenom v propocených cestovních šatech a poslouchat jak Vám někdo říká, že za pár dní se snad najde… Myšlenka, že v nich strávíte následující týden, není příliš lákavá. A předpokládám, že utratit všechny peníze za nový šatník hned na úvod nikdo z nás neplánuje.

  1. Červenou mašli, aby tě našli

Při odbavování kufrů nahoďte na pracovnici co nejsvůdnější úsměv a poproste ji, aby na zavazadlo přilepila nálepku „křehký“. Máte tak jistotu, že bude úplně nahoře a nevrátí se celé potlučené a špinavé. Nejste samozřejmě jediní s černým kufrem, a pokud nemáte opravdu výjimečně barevný kus, nalepte si na něj nějakou nálepku, nebo připevněte rudou stuhu. Po vystoupení z letadla tak můžete sebevědomě odkráčet se svým majetkem během několika minut a ne mít na krajíčku, že se třeba ztratil.

  1. Pravá kombinace

Stačí, když si vezmete tři trička a tři „spodky“, které k sobě navzájem pasují. Vykouzlíte tak devět outfitů a spousty místa.

pexels-photo

  1. Čtení ohrožuje hloupost

A je sexy, ale celou knihovnu s sebou tahat nemusíte. Raději si oblíbené tituly stáhněte do iPadu nebo čtečky.

  1. Femme fatale

Zjistěte si, jestli má váš hotel fén a zbytečně ho nebalte. A bez žehličky a kulmy ještě taky nikdo neumřel.

  1. Zima jako na Sibiři

Pokud není cílem vaší dovolené zrovna Rusko, určitě se obejdete bez péřovek, bund a huňatých svetrů, které zaberou půlku úložného prostoru. A proto raději vrstvěte!

pexels-photo-26827

  1. Džíny nechte doma

Pokud je pak nebudete celý týden oplakávat. Absorbují pachy a špínu, nejsou pohodlné, a když navlhnou, trvá věčnost, než vyschnou. Bavlna a khaki jsou tou správnou cestou!

  1. Krádeží ráj

Nerozvážní turisté jsou cílem kapsářů po celém světě. Nechte tedy vše cenné doma. A jestli máte technologie neodmyslitelně přirostlé k tělu, noste je alespoň pořád u sebe. I kdyby vám měly z jejich tíhy upadnout záda.

  1. Co zapomenete, koupíte

Každá země, kterou jsem zatím navštívila, prodávala mýdlo. A šampón. A trička. A… no prostě všechno.

Zdroj:  www.nationalgeographic.com

Foto: Pexels