Záhadami a pověstmi opředený bermudský trojúhelník je jedním z nejpodivnějších míst na naší planetě. Dění a události spjaté s touto oblastí už po léta straší námořníky a piloty, kteří se k Bermudám přiblíží, a také vědci zůstávají s jakýmkoli racionálním odůvodněním bezmocní.

Nyní se však možná blížíme k okamžiku, kdy budou záhady slavného bermudského trojúhelníku, v němž ztroskotalo tolik lodí i letadel, konečně objasněny. Podle deníku Daily Mail vědci optimisticky věří, že se přiblížili k rozluštění záhady po objevu několika kráterů poblíž norského pobřeží. Asi si klepete na čelo, co s tím má společného právě Norsko, které je od bermudského trojúhelníku na míle vzdálené, ale…

Vědci, kteří objevili v Barentsově moři půl míle široké a 150 stop hluboké krátery, věří, že jejich vznik byl zapříčiněn metanem, který vybuchuje pod mořským dnem. Právě tyto výbuchy by tak mohly být příčinou dění, které se odehrává v nechvalně známé západní části Atlantského oceánu na území mezi Floridou, Bermudami a Portorikem.

Mnohonásobné obrovské krátery na mořském dně ve středozápadní oblasti Barentsova moře jsou pravděpodobně zapříčiněny enormními úniky plynu. Oblast kráterů pak zřejmě představuje jednu z největších potenciálně nebezpečných oblastí, v nichž může z hlubin země pronikat metan,“ uvedli výzkumníci z Arktické univerzity v Norsku.

Bermudy 03

Vědci také dodávají, že exploze, kvůli nimž dochází k narušování struktury kráterů, by mohly představovat potenciální riziko pro plavidla křižující Barentsovo moře.

Zmíněné pronikání metanu z mořského dna způsobující exploze a otřesy nejsou tak úplně novou teorií. Hrstka povolaných a zainteresovaných vědců se tímto konceptem zabývala už dříve, nicméně nyní, po nálezu kráterů v Barentsově moři, jsou jejich úvahy lépe podepřeny. Vědci v současné době bádají, jestli je možné, aby právě výbuchy metanových „bublin“ byly tak silné, aby dokázaly potápět lodě. Výsledků se možná dočkáme v příštích měsících.

bermudy

Nicméně ještě pořád se můžeme také domnívat, že dění v bermudském trojúhelníku mají na svědomí mimozemšťané nebo podivná elektromagnetická energie vyzařovaná neviditelným ostrovem. Kdo ví?

Zdroj: Unilad

Foto: Wikipedia