Problém s chutí na sex? Ranní světlo vám podle vědců z Univerzity v Sieně pomůže okořenit intimní život. Tak tuhle studii ukažte přítelkyni!

Pokud váš vztah dospěl do bodu, kdy se ze sexu stala povinná rutina před spaním, přinášíme malý tip, který vás ani nedonutí vyjít z komfortní zóny – mějte sex ráno. Nová studie odhaluje, že ranní paprsky v mužích vzbuzují větší dávku testosteronu a zvyšují jejich sexuální spokojenost. Takže nejenom, že mají ranní poluci, ale i větší chuť na odvážnější a delší milování. Budou chtít zkoušet něco jiného, a tak si dovádění užije i jejich partnerka.

Výzkumníci z Univerzity v Sieně zařadili do svého výzkumu především muže, kterým diagnostikovali sníženou sexuální touhu. Polovina z nich trávila každé ráno po dobu dvou týdnů v místnosti s vysokou koncentrací světla. A výsledky? Společně se zvednutým testosteronem se zvyšovala také jejich hladina sexuálního uspokojení. Takzvaná „light box“ terapie zároveň snižuje melatonin, který způsobuje podzimní deprese a špatné nálady. „Díky kombinaci nízkého melatoninu a vysokého testosteronu, dosahují muži ráno větší čilosti, sexuální chuti a dobré nálady,“ vysvětluje Dawn Maslar.

pexels-photo-132950

Podle vědců by tahle studie mohla také dokázat, proč po zimě přichází v červnu sexuální boom. Mužský testosteron totiž přirozeně klesá v zimních měsících, od listopadu do dubna, a pak bujně roste během jara a léta, s největším vrcholem v říjnu. Kdy jsou v říji i jeleni.

Se sladěním obou partnerů možná bude ze začátku problém. Podle jiné studie s názvem Lovehoney se ženy pouští do sexuálních dobrodružství spíše kolem jedenácté hodiny večerní. A pokud si projdete všemožné články na dané téma, z ranního sexu příliš nadšené nejsou a přistupují k němu spíše jako „tak jo, ale rychle, ať už to máme hotové.“ Takže vzbudit v nich pořádnou ďáblici asi ráno zabere trochu více námahy než normálně.

sex

Jestli změnění času intimní chvilky opravdu vykouzlí novou komnatu sexuality, to vám nejspíše nikdo nezaručí. Jak už určitě víte, sex je u všech velmi individuální věcí. Ale zkusit to, to nemůže ničemu a nikomu uškodit.

Zdroj: Bustle

Foto: Pexels