Xbox One X od Microsoftu je pravděpodobně nejsilnější konzole jakou kdy v Redmondu ve Washingtonu udělali. A, jak to tak vypadá, je to teď i nejsilnější konzole na světě.

Microsoft odhalil svůj tajný Project Scorpio na letošní E3 a odhalil tak HDR konzoli, která šlape ve 4K. E3 2017 byla také místo, kde si mohli první revieweři konzoli vyzkoušet.

Takže, co to vlastně umí?

Během okna Microsoftu na E3, klíčový člen vedení projektu, Phil Spencer, nadchl diváky schopností Xboxu One X hrát hry v originálním nastavení 4K, většinou na 60 fps. Bude to taky první konzole od Microsoftu, která bude podporovat VR. Kdy, to je zatím ve hvězdách.

Asi největší předností je tedy několikrát zmíněné 4K – rozlišení čtyřikrát větší než klasické 1080p HD. Není to ale jediný trik, který Xbox X One umí – dokáže přehrávat hry v HDR a s vyšším frame ratem než původní Xbox One a Xbox One S. Proč je to důležité?

Spencer obecenstvo ujistil, že mezi staršími Xboxy a novým X One bude herní kompatibilita, takže se nemusíte bát, že vaši staří miláčci zůstanou na ocet, když zainvestujete do jejich nového sourozence. Taky nebudete potřebovat žádná nová sluchátka nebo jiné serepetičky – všechny jsou kompatibilní, přestože byly určené pro předchozí generaci Xboxů.

Xbox X One by měl být venku pro americký trh už 7. listopadu 2017.

No a teď ta podstatná otázka – kolik tahle sranda bude stát? Průměrný smrtelník za nový Xbox X One dá kolem 499 eur, to jest necelých 13 tisíc korun (přesněji 12 974).

Půjdete do nového člena domácnosti? Nebo máte dojem, že jste si ještě dost neužili Xboxu One S a Xboxu One? Microsoft posouvá herní průmysl zase o kousek dál a 4K rozlišení je, zdá se, teprve začátek nové gamingové éry a vy můžete sedět s popkornem v první řadě. Brzy možná totiž neuvidíte žádný rozdíl.

Image Credit: © Microsoft, © Redmond