Jaké chování si odpustit, abyste nedráždili bosou nohou zákony cizích zemí.

Vzpomínáte na Samanthu ze Sexu ve městě a její incident na pláži v exotickém Abú Dhabí, po kterém všechny čtyři hlavní představitelky musely zemi opustit? A to ještě neznáte tyhle bizarní předpisy, za které vás pokárají, než stihnete říct famfrpál.

Itálie

Taky rádi občas holubům uzmete kousek rohlíku nebo nějakého jídla? Nebo se kolem vás pravidelně slétávají, protože neumíte jíst jinak, než s drobky posetými všude kolem? Na hlavním náměstí v Benátkách, přesněji svatého Marka, na jejich krmení zapomeňte. Jak nelogické vám to přijde, má to své opodstatnění. Drábky a trus těchhle opeřenců, kteří tady míří za jasným lupem, ničí historické budovy a jejich zdivo.

Zaskočilo vám po přečtení titulku? Jsme snad v zemi krále Miroslava, kde je zakázán zpěv? Zakážou nám za chvíli jako v Šíleně smutné princezně i smích? Nic není tak černé, jak vypadá. Pozor si musíte v Římě dávat jen ve skupině tří a více lidí. Takže před srdceryvným vystoupením některého songu z Mamma Mii to radši zvažte.

pexels-photo-106109

Německo

O vysokorychlostních dálnicích v Německu už nejspíše víte. Ale doneslo se k vám, že tady nesmíte za žádných okolností zastavit? Za žádných. Dokonce ani když neodhadnete vzdálenost k další benzínce a zůstanete někde nečekaně trčet. Takže kanistry s poslední záchranou radši s sebou.

Španělsko

Po dni stráveném na pláži naskočit v žabkách do auta a odfrčet do svého přepychového apartmánu? Ouha! Nic takového tady nikomu neprojde. Noha v těchto plážových botách příliš nedrží a v riskantní situaci je nutné mít pedály pevně pod kontrolou.

Plivat není slušné a v Barceloně dokonce zakázané! Lidi, radši prostě neplivejte nikde.

accessories-84528_1920

Řecko

Podobně jako v Itálii i Řecké památky mají svého zarytého nepřítele. Místo zvířat jsou to ale ženské podpatky. Nejenom, že při procházení města a historických částí budete mít milion puchýřů a rozbolavělé nohy. Ale za ta léta stáda paniček s vysokými boty vydolují do památek spoustu neodstranitelných důlků.

Spojené arabské emiráty

Ramadán je pro nás Čechy cizím svátkem. Pokud ale plánujete navštívit zemi, kde ho pravidelně dodržují, radši sklopte uši a jděte s davem. Jinak vás čeká pokuta a v ojedinělých případech dokonce i vězení. A co tedy dodržovat? V tomto měsíci je zakázáno jíst a pít na veřejných místech. V hotelech a podobných zařízeních pro turisty ale určitě najdete nějakou zašívárnu, kde nikoho nevyprovokujete. Neměli byste také kouřit, žvýkat a nosit nevhodné, vyzývavé oblečení. Letos máme tuhle událost naštěstí za sebou (Ramadán začal 7. června a skončil 6. července). Do příštích let si ho ale pro jistotu ohlídejte.

pexels-photo-28567

Portugalsko

Zákaz čůraní do moře! Těžko říct, jak strážci zákona tenhle prohřešek hlídají, ale doporučujeme neriskovat.

Spojené království

V každém z nás je trochu rebelství a punk rockového nezbednictví. Pokud vás ve Spojeném království nachytají, jak lepíte poštovní známku královny vzhůru nohama, jde všechna jejich klidnost a konzervativnost stranou!

Elizabeth_II_greets_NASA_GSFC_employees,_May_8,_2007_edit

Kanada

V České republice jsme si už odvykli na měnu, která má tolik malých „šušňů“. Když přijedeme do zemí s eurem nebo jinou měnou, nadouvají se naše peněženky jako pokladnice dávných králů. Až budete platit v Kanadě, dávejte pozor. Tady jsou na přepočítávání drobňásků natolik alergičtí, že z placení více než 25 penny udělali nelegální přestupek.

Dánsko

Obličej Yody, Halloweenský převlek a další kostýmy do kufru rozhodně nervěte. Nevíme proč, ale v téhle zemi na severu Evropy v nich stejně nebudete moci vyjít.

Zdroj: www.budgettravel.com

Foto: Pexels, Wikimedia