Vyrobte si Star Wars papírové vločky, navlíkněte se do oblečení s jejich motivy a dejte si čaj z hlavy Darth Vadera. Nebo něco z toho nadělíte pod stromeček?

Disney se rozhodlo vystřelit naši dobrou sváteční náladu každoročně do nebes a vydat další díl kultovních Star Wars. Vánoce tak nabyly úplně jiných rozměrů, a nejen, že nás v obchodě i na internetu zavalí denně tisíce koled, stromečků a baněk, ale strhává se také vlna boje o co nejúčinnější vydolování fanoušků a milovníků Hvězdných válek. A protože i my žijeme tímhle výjimečným světovým fenoménem, rozhodli jsme se, že pro vás nashromáždíme pár úlovků, které vás „stresovou“ vánoční náladou provedou jakoby nic.

Papírové vločky 

Každý maniak, který neví, co před svátky s časem a chce si levně a jednoduše vyzdobit svůj byt, vezme nůžky a vystříhá si z papírů pár sněhových vloček. Zkoušeli jsme to všichni, a kdo ne dobrovolně, ta určitě v rámci výtvarné výchovy ve škole nebo školce. I když existuje spousta vločkových tvarů a fantazii se takřka meze nekladou, na náš objev to zkrátka nemá. Vystříhat si do vločky Yodu, Darth Vadera, princeznu Leilu nebo Stormtroopra dá sice trochu zabrat. Ale výsledek rozhodně stojí za to!

Jen si představte, že vločky uděláte z různě barevného papíru, obkreslíte na tvrdý papír, aby lépe držely, přilepíte k sobě a použijete třeba místo baněk na stromku! Já myslím, že pro fanoušky naprosto ideální, co tomu říkáte? Nejlepší na tom je, že opravdu potřebujete jenom papír, nůžky popřípadě tiskárnu a lepidlo.

A navzdory tomu, že vystříhat do papíru něco takového zní pomalu jako zkouška z maturity, zas tak těžké to není. Stačí si vytisknout na jednu dvanáctinu kruhu polovinu něčí tváře, rozdělit papír na dvanáct oddílů, vše správně poskládat a je to. Po krátkém zápolení s manikúrními nůžkami, po kterém se stříhání nehtů bude zdát jako hračka, máte hotový unikátní a stylový bytový doplněk.

Outfit, jako byste vypadli z filmu

No, co na to říct. Zkrátka, nebylo by to hezké, kdyby obchody s oblečením nereagovaly na každý film novou sadou oblečení a nesnažily se z každého dílu vytěžit další peníze? Nebylo. Protože byste neměli co každoročně dokupovat a došperkovávat svůj dokonalý outfit do posledních detailů.

Základem každého fandy je to správné tričko. Ale jelikož motivy, které se dají vybrat, přibývají rychleji, než je člověk schopen zaznamenat, dávejte pozor, abyste za pár let neskončili se skříní narvanou k prasknutí jen Star Wars svršky. S rychlostí, jakou Disney chrlí stále další a další epizody, by se to klidně mohlo stát. Tričko vlevo H&M, cena 349 Kč, vpravo House brand, cena 399 Kč.

Do posledního detailu

Méně viditelnou částí jsou boxerky a ponožky. Ale na druhou stranu, nejsou právě tím nejjednodušším a nejčastějším vánočním dárkem, když už prolezeme každý obchod a opravdu nevíme, co vzít? Nad těmito vašim příbuzným určitě úsměv nezatvrdne, můj přítel je z nich naprosto nadšený a občas lituju toho, že mě vůbec napadlo něco takového koupit. Teď myslím ty ponožky… Boxerky: H&M, 249 Kč, ponožky: Fantasyobchod, 149 Kč. Čepka: Etsy.com, 266 Kč.

No a dát si čaj z hlavy Darth Vadera? Nebo punč? Určitě nepohrdnete ani stylovým sportovním baťůžkem na záda nebo krytem na iPhone. Všichni, kteří už stihli zavítat do kina, se mnou určitě souhlasí, protože I´m one with the force and force is with me. Že jo. Hrnek: House brand, 549 kč, baťůžek: Geekshop, 349 Kč, kryt: H&M, 199 Kč.

Don’t mess with my daddy

Samozřejmě, že nezapomínáme ani na ženskou výbavu. Ať už jste sama fanynkou nebo vás úspěšně váš muž do těchto outfitů navlíká násilím, našli jsme pár věcí, které budou lahodit i estetickému oku. A tohle body pro vašeho malého mrňouse? Do toho se musí zamilovat snad každý. Vlevo, pyžamo: H&M, 399 Kč. Vpravo, tričko: Geekshop, 499 Kč. Body a kalhoty: H&M, 349 Kč.

Foto: handimania.com, H&M, House brand, Fantasyobchod, Geekshop, etsy.com