Drsné drama pro chlapy? Ano. Polonahý svalovec pro dámy? Ano. Kvalitní seriál? Zajisté.

Hádáte se často ve vztahu o to, jaký seriál večer zkouknete? Zatímco ona chce už potřetí vidět od začátku všechny díly Sexu ve městě, vy beznadějně lobujete za Vikingy, The Walking Dead nebo jiný žánr pro tvrdší nátury? Od začátku příštího jara všechno tohle haštěření končí. Přichází totiž nový seriál, který si zamilujete oba.

Seriál Taboo vás sice vrátí o několik let v čase, poklidnou atmosféru však nečekejte. Spíše pravý opak. Píše se rok 1814 a James Keziah Delaney, v podání Toma Hardyho, nachází po několika táhnoucích se a nebezpečných letech v Africe konečně cestu do domovského Londýna. Za deset let mimo rodnou zem stihl nastřádat čtrnáct nepoctivě získaných diamantů, které chce použít k převzetí a znovuvybudování rozpadající se rodinné loďařsko-velrybářské společnosti. Zkříží tím však plány několika dalším lidem, kteří s jeho náhlým návratem ani zdaleka nepočítali. Městem se totiž rozneslo, že je James dávno po smrti.

3194452

Inspirováno skutečnou událostí

Jednou z nich je i v té době všemocná Východoindická společnost, která má všude své páky. Jak ji proti sobě poštval? Odmítl jim zděděnou společnost prodat a chce vybudovat vlastní, konkurenční přepravní impérium. A tak se spouští nenápadný mechanismus a kolotoč zvratů, zrad a spiknutí, které James přežívá jen s vypětím všech sil. Navíc zjišťuje, že mu otec přenechal ještě jedno, o něco záhadnější dědictví. Příběh vás vtáhne do děje o to více, že se jedná o skutečné události, které kdysi prožil Chips Hardy. Což je poměrně vtipná shoda příjmení s hlavní hvězdou.

Režírování snímku Kristofferem Nyholmem začalo už minulý podzim a očekávaná délka první série je osm dílů. Každý z nich by měl mít hodinu čistého času, čímž se vyrovná ostatním topovkám typu House of Cards nebo Game of Thrones. Tom Hardy nejen že vaše obrazovky rozpálí sexy tělem, ale také stojí za produkcí celé série. Pomáhá mu ještě jedno velké jméno, Steven Knight, který se podílel například na Peaky Blinders.

Další známé tváře

Nové historické drama uvidí diváci hned na dvou televizních kanálech. Poběží totiž na britské BBC One i na americké FX. A koho kromě zmíněného svalouše ještě uvidíte? Těšit se můžete na Michaela Kellyho, známého z politicky laděného House of Cards, Jonathana Pryce z Game of Thrones, Jeffersona Halla z Vikings nebo Jonathana Price z Pirátů z Karibiku.

Tak co, už se těšíte? Hvězdami se bude na obrazovce jen blýskat, tak snad to kluci nezkazí hereckými výkony.

file-tom-hardy

Foto: newslocker.com, wallpaper.zone