Po večeru s přáteli nebo na konci měsíce se může zkontrolování úspor rovnat stezce odvahy. S rukama na obličeji a zavřenýma očima odpočítáváme čas, kdy přes škvíry mezi prsty uvidíme zůstatek, ze kterého nás málem skolí.

Znáte ten pocit? Nebo prostě jenom nejste schopni ušetřit pár kaček na nějakou exotičtější dovolenou? Jednoduchými tipy zvýšíte cifru na svém účtu a skoro nic vás to nebude stát!

Ušetřete při nákupech

Nákupy on-line mohou být lákavou alternativou únavného běhání po obchodech. V pohodlí domova zjistíte všechny potřebné parametry a vyberete ten nejlepší kousek. Před kliknutím na přitažlivé políčko koupit ale udělejte ještě jednu věc. Porovnejte na www.heureka.cz ceny na jednotlivých e-shopech a vyberte si ten s nejlevnější nabídkou. Ceny občas kolísají i mezi několika stovkami korun.

man-coffee-cup-pen

Potřebujete nakoupit nějaké kvalitnější potraviny? Vino nebo drogerii? Skvělou vychytávkou je stránka www.kupi.cz. Vyhledá za vás aktuální slevy ve všech obchodech a vy si tak za stejné množství věcí odnesete o něco těžší peněženku než obvykle.

Při dalším honu na slevy, akorát v oblasti gastronomie, zážitků nebo cestování pomůže www.slevomat.cz, pro nákup výhodnějších letenek ale také Honzovy letenky, zaletsi.cz, Letenky za babku, Akcniletenky.cz a mnohé další. Takže než příště někam vyrazíte, zkontrolujte si, jestli u toho nejde i nějak ušetřit. Někteří operátoři (například O2) také nabízejí docela dost užitečných zvýhodnění. Akorát musíte vše sledovat.

V obchodech nejsou hloupí a jdou na nás s chytrou reklamní taktikou, kterou většinou moc nevnímáme. Od rozmístění jednotlivých regálů, po příjemnou muziku. A víte, kde najdete to nejlevnější zboží? Přece úplně dole. Manažeři spoléhají na to, že dražších výrobků v úrovni očí si všimneme rychleji a bez přemýšlení je hodíme do vozíku. Tak už jim to nežerte.

pexels-photo-25641

Šatník podle vašich snů

Válí se vám ve skříni několik kousků, které na stejném místě leží už více než půl roku? Sentiment nám je nedovolí vyhodit, ale pak máme pocit, že vlastně vlastníme dost oblečení, i když polovinu z něj tvoří tyhle „zazenitovky“. Prodejte je konečně třeba na www.vinted.cz a za utržené peníze nakupte oblečení, které skutečně využijete.

Kdo šetří má za tři

Nabývá vaše peněženka gigantických rozměrů díky milionu korun, dvoukorun a pětikorun? Tahat takovou zátěž zabere mnohonásobně víc místa a na párty se vám nevleze ani do kalhot nebo kabelky. Kupte si raději prasátko, do kterého všechno naházíte a o rok později za to koupíte něco pěkného.

V opilosti se peníze rozhazují jedna báseň. Proto si vyberte menší částku dopředu a kreditku nechte doma. Aspoň si uvědomíte, kolik toho opravdu utratíte a hlavně za co.

business-money-pink-coins

Levnější cestování

Jako první se samozřejmě nabízí vyměnit kolo za auto. Alespoň ve městě nebudete ztrácet čas hledáním parkovacího místa, zasportujete si a ochráníte životní prostředí. Ze začátku můžete jezdit třeba aspoň jeden den v týdnu a až si zvyknete, postupně přidávat další. Využijte také spolujízdy, třeba přes web Blablacar nebo skupiny na Facebooku.

Už jste slyšeli o couchsurfingu? Že ne? Tak to honem zkuste. Díky této možnosti můžete na dovolené platit jenom za cestování a jídlo. Ubytování budete mít zdarma a navíc ještě u místních obyvatel, kteří vám mohou prozradit spoustu tipů, kam jít, a poodhalit kulturní i národní zvyky. Že máte strach bydlet u někoho cizího? U každého najdete nejenom podrobný popis místa a hostitele, ale i reference jeho předchozích nocležníků. Hurá na stránku www.couchsurfing.com.

pexels-photo-71096

Zdarma na festival

Projděte si důkladně stránky festivalů, které toužíte navštívit. Některé nabírají brigádníky, například na úklid, stavění pódií a kontrolování u vstupu. Pásku tak dostanete zdarma a možná i nějaký přivýdělek navíc. Pak už si jenom správně vybrat směny a party může začít.

Foto: Pexels