Je v zásadě úplně jedno, jestli máte tchýni-fúrii nebo tchýni-kamarádku. Některé věci jsou prostě tabu.

Tchýně jsou tak trochu nevyzpytatelná stvoření a vztahy s nimi bývají křehké. Obzvláště, pokud v mezilidských vztazích trošku tápeme a působíme jako sloni v porcelánu. Ono totiž stačí jen málo a i ze slibně se vyvíjejícího příměří se mávnutím proutku a vlivem nevhodného slova může stát pěkný problém. Podívejte se s námi, čeho je nejlepší se v konverzaci s tchýní úplně vyvarovat.

1. My děti mít nebudeme

Cítíte už teď to napětí? Každá žena je natěšená na vnoučky a představa, že její holčičce zničíte život tím, že jste nenapravitelný sobec a kariérista, který jí nikdy nedopřeje naplnění jejího mateřství, vás pošle někam na úroveň masového vraha.

Ať chcete nebo ne, i když vás vaše tchýně bude mít sebevíc ráda, vždycky budete až druhý za její milovanou dcerunkou, kterou si léta hýčkala a vychovávala. Potenciálně se ji vždy bude snažit chránit a vždy pro ni bude chtít jen to nejlepší.

2. Maminko, vy můžete přijít kdykoliv!

Ji to sice asi potěší, ale dávejte si velký pozor na to, co říkáte. Protože i ta sebesympatičtější tchýně začne trošku otravovat, pokud bude narušovat vaši domácí pohodu a soukromí takřka nepřetržitě. Začne to drobnou výpomocí v domácnosti, nějaké to vaření a občas žehlení a skončí to u rozhodování o zásadních tématech.

Jistě, nemusí to tak dopadnout vždy, ale není na škodu mít se občas trochu na pozoru s tím, co říkáme.

retro-1291738_1920

3. Je to dobré, ale moje máma to umí uvařit líp

Protože každá kuchařka chce slyšet, že vaří nejlépe na světě a nikdo nikdy nejedl nic lepšího, než to, co ona svým hostům právě předložila na talíř. A pokud její kuchyňské dovednosti kdokoli zpochybní, upadne v nemilost. I kdybyste byl nejmilovanější zeť.

4. Nepotřebujeme vaše rady

Jakkoli to může být pravdivé, je to bolestivé a ošemetné. Říct tchýni do očí, že její rady a životní zkušenosti, s nimiž vám dle svého nejlepšího úsudku chce pomoct, jsou horší než ty, které vám dává vaše vlastní máma, je prostě velmi neopatrné. I když vám třeba některé její rady a názory připadají přehnané, je lepší mlčet, přejít je a udělat si vše po svém. Konfrontace s životními zkušenostmi staršího a moudřejšího obzvlášť pro potenciálního zetě nikdy nedopadne dobře.

family-515530_1280

5. Taky jste ji mohla lépe vychovat

Aneb jak tchýni spolehlivě vytočit. Tato věta totiž na každého rodiče zapůsobí prakticky stejně, jako když začnete býkovi mávat před očima rudým hadrem. Každá matka se vždy bude snažit bránit a chránit své dítě, i kdyby mělo jakékoli nedokonalosti. S tímhle prostě u tchýně nepochodíte, akorát si pošpiníte dobrý dojem, který jste možná zanechali.

Foto: Pixabay