Na samotný počátek věhlasné doby sedmdesátých let, která se v New Yorku nesla v duchu punku, diska a hip-hopu, přenese diváky nový americký desetidílný seriál Vinyl. Jeho producenty jsou Martin Scorsese a Mick Jagger ze skupiny Rolling Stones.

Seriál už byl v uplynulých dnech představen společností HBO na projekci v Praze, celosvětové premiéry se dočká 15. února. Registrovaní fanoušci jej mohou zhlédnout ještě s předstihem v pražském Biu Oko, v němž odstartuje projekt Prime Time Kino.

V novém seriálu Vinyl budou diváci moci sledovat sexem a drogami nasáklou hudební scénu sedmdesátých let. Diváci se budou moci vžít do pohledu hlavního hrdiny, jímž je ředitel krachující nahrávací společnosti (Bobby Cannavale), který hledá nové podněty, aby mohl vzkřísit svou firmu a dal do pořádku osobní život.

vinyl
Protagonista nového seriálu Bobby Canavale.

Vinyl podle všeho zaujme především hudební fanoušky a připomene jim prostředí showbyznysu, ve kterém kapely jako Rolling Stones a Led Zeppelin bojovaly o místo na výsluní. Natáčel se v New Yorku a vystihuje dobu, kdy hudební svět dlouhodobě ovládala vinylová deska, než ji vystřídala éra kompaktních disků a internetu.

Jde o příběh sice fiktivní, ale zároveň také autentický. Režisér Scorsese v něm totiž zobrazuje a odkazuje k množství skutečných hudebních hvězd, producentů a celebrit. Například Jaggerův syn James si zahrál roli zpěváka punkové kapely.

vinyl3

Společnosti Atlantic Records a Warner Bros. uvedou spolu s premiérou na trh soundtrack, mezi jehož lákadla patří nové nahrávky Sturgilla Simpsona a skupiny Kaleo, dále rockové skupiny Mott the Hoople či Otise Reddinga. Na albu se objeví i nové zpracování nahrávky Davida Johansena z kapely The New York Dolls. Další rozšíření soundtracku budou postupně vycházet před premiérami jednotlivých dílů první série, a to například s hity Charlieho Wilsona, Iggyho Popa či Chrise Cornella.

Zdroj: ČTK

Foto: Pexels, ČSFD – oficiální promo seriálu