Každý další rok přináší nové módní trendy. Móda ale neovlivňuje jen to, co budeme nosit na sobě, ale například také to, jak bychom mohli nebo měli „obléknout“ interiéry našich domů nebo bytů.

S novými trendy je to vždy trochu složité. Je občas obtížné popasovat se s novými a neotřelými kombinacemi, které bychom ještě před pár lety možná odsoudili jako nevhodné. Jenže módní diktát si velí své, a tak do svých domácností zařazujeme různé nové prvky, abychom šli alespoň trochu s dobou.

Loňské trendy ve vybavování interiérů byly nad očekávání. Jejich nápaditost a krása nadchla nejednoho designového nadšence. A proto to letošní rok nebude jednoduché, rok 2015 prostě nasadil vysokou laťku. Nezoufejme, třeba si i letos v nových trendech něco vybereme.

Uvažujete o rekonstrukci, stavíte nebo prostě jen přemýšlíte, jak oživit všední interiér? Podívejte se s námi na následující trendy!

Černá nerezová ocel

Zdá se, že jemným pastelům asi odzvonilo. Místo jemných tónovaných interiérů přichází čas na kontrasty, které skvěle vytvoří třeba právě černá nerezová ocel v kombinaci s bílým dřevem. Co vy na to?

1451428486-cr-home-ii-black-stainless-samsung-10-15

Kuchyně ve dvou tónech

Že je kombinace dvou dřevěných dezénů nesmysl? Tak tento předpoklad s letošní sezónou zřejmě také padá. Jak již bylo zmíněno, ve hře jsou kontrasty, kterých je velmi vhodné dosáhnout hrou dřevěných odstínů. Správně zvolené typy a odstíny dřeva vám vytvoří krásnou, vzdušnou a nadčasovou kuchyň.

Formální jídelny

Doba společných večeří se naštěstí zase vrací. A s ní také přicházejí vyhrazené prostory pro společné stravování. Jídelny by měly být vzdušné, prostorné a nadčasové. I zde se objevují nebvyklé kombinace materiálů a prvků.

gallery-1446241372-calyssarosenheck2015-17

Nesourodé kombinace skříněk

I takovéto kombinace se objevují. Nepasující materiály, které bychom v dřívějších letech k sobě do jedné sestavy určitě nepřiřadili. Ale, jak je vidět, protiklady se přitahují, a ani spojení nesourodých materiálů nevytváří nevkusný ani vulgární dojem.

gallery-1451429085-gettyimages-188075054

Vyhřívané podlahy

Podlahové vytápění se těší velké oblibě už několik let. Doposud měly uplatnění například v koupelnách nebo některých pokojích. Horkou novinkou letošního roku je ale umístění podlahového vytápění do předsíní a vstupních prostor. Jen si představte ten pocit, kdy přícházíte domů z mrazivého počasí a hned první krok ve vaší předsíni začne prohřívat vaše prokřehlé konečky prstů…

gallery-1451429192-gettyimages-166272404

Výrazná koupelnová zrcadla

Inovace se letos dočkaly i koupelny. Místo jednoduchých a obvyklých tvarů zrcadel přicházejí do popředí neotřelé a zajímavé tvary. Zrcadlo ani nemusí být součástí koupelnové skříňky, velký důraz je skutečně kladen na to, aby právě zrcadlo a jeho tvar dominovaly vzhledu koupelny.

gallery-1443807121-02-emily-henderson-master-bathroom

Bidety

Opomíjené a často vysmívané prvky koupelen jsou na vzestupu. V podstatě každý nový design moderní koupelny s bidetem počítá. Asi byste měli také, nejen kvůli trendovosti, ale i kvůli hygieně, kterou vám bidet dopřeje.

gallery-1451429431-gettyimages-494358403

Obýváky bez technologií

To samozřejmě neznamená, že obývací pokoj bude místem, v němž se bude svítit výhradně svíčkami. Absence technologií je představována čistým designem a chybějící televizí, dvd přehrávači, počítači a dalšími vymoženostmi, které zužují a přiškrcují rodinnou komunikaci. Zkrátka obývací pokoje jsou nově přizpůsobovány k tomu, aby v nich členové rodiny skutečně trávili čas spolu.

gallery-1432070058-ajp-1005

Krby a oheň

Hřejivost a útulnost interiéru je akcentována také vestavěnými krby a kamny. Praskající oheň napomáhá relaxaci a teplo vzniklé hořením dřeva je prostě tak nějak lepší. Navíc jsou zajímavě umístěné interiérové krby krásným doplňkem domácího prostředí.

1451429916-gettyimages-486344557

Koupelny vypadající jako součást obytného interiéru

Odpočinkový koutek nebo koupelna? Zde je možné se držet pastelových designů, důležité ale je do koupelnového prostředí zakomponovat prvky obytného interiéru. Už žádné bílé koupelnové skříňky, klidně do prostoru koupelny umístěte designový taburet. A hlavně dejte pozor na dobré odvětrávání.

gallery-1439235690-calyssarosenheck2015-128

Kombinace materiálů v kuchyni

Že to v kuchyni bude letos divoké, už značily dva předcházející snímky. Tento jim však dodává pomyslnou korunu. Kombinace různých vzorů, stylů, textur i materiálů vytváří milý mišmaš, který ale vůbec není na škodu. Je to takový trošku do extrému vyhnaný IKEA design. Co si o tom myslíte vy?

gallery-1441831227-img-8907

Zdroj: ELLE Decor, Houzz