Nejluxusnější pokoje na světě.

Dvacet nejstylovějších hotelů na světě má to štěstí, že bylo vybráno na list Smith Hotel Awards za Nejstylovější hotel roku 2016. Tohle je jen pár z nich, které upoutaly naši pozornost. Podívejte se s námi na magicky sladěné pokoje, na chvíli odložte práci a zasněte se.

Drift House, Port Fairy, Austrálie

Co očekávat od pobřežního B&B v historické části velrybářského městečka v jihozápadní Austrálii? Námořní šarm bílé a modré barvy a přírodní materiály. Jednoduchost a zároveň rafinovanost prostoru působí nenuceně a vytváří dojem velkých prodyšných prostor, kde vaši kreativitu a energii nic nesváže. Cena právě tohoto apartmánu vyjde na 9000 korun za dvě osoby na noc. Můžete si vybrat ještě z dalších tří okouzlujících variant právě zde.

gallery-1474477521-mr-mrs-smith-best-dressed-hotel-drift-house

San Giorgio, Mykonos, Řecko

Houpací sítě, hippie vzory a hrubě otesané dřevo… Pokud jste žízniví po řeckém bezstarostném stylu, nastavte kurz San Giorgio. Zářivá bíla, akcenty z proutí, typické oblázkové podlahy, domácí vzorované koberce, masivní kovové mísy. Zkrátka tyhle apartmány vás přenesou do atmosféry muzikálu Mamma Mia doslova lusknutím prstu. Pokoj na míru si můžete vybrat tady. Cena za noc je pro dvě osoby 8000 korun.

2-h

Pali House, Santa Monica, Kalifornie

Tohle přímořské panství má všude tak ovocné, šťavnaté látky, že byste se mohli přistihnout při olizování některého z polštářů nebo sedačkového potahu. Vstupní haly ladí v tmavých, dekadentních barvách, pokoje hrají veselou třešňovou atmosférou a živými dlaždicemi místních fotografů a umělců. Booking jednoduše vyřídíte tady. Za noc ve dvou si tady ale trochu připlatíte. Ceny se podle pokojů pohybují od 9500 do 17 300 korun.

3-h

Ett Hem, Stockholm, Švédsko

Hem znamená ve švédštině domov. Bohužel se tady ale navždy nastěhovat nemůžete. Majitelka Jeanette Mix vydekorovala dvanáct odlišných místností v různých evropských stylech. Všechny jsou však nádherné a pečlivě vybrané unikáty. Najdete tady huňaté ovčí kůže, umělecká díla a těžko opustitelnou mosaz a mramor koupelny. Tenhle hotel je vzhledem k parketovým podlahám, krystalovým lustrům, mramorové vaně a keramickým kachlovým kamnům, náš nejoblíbenější. Pokoj snů vyberete tady. Ceny ale startují na 11 000 korunách.

4-h

Hotel Providence, Paříž, Francie

Tenhle pařížský hotýlek vás bude přímo svádět k jakýmkoliv neřestem – myslíme v dobrém. Hebký samet v kombinaci s útulnými tmavě hnědými zdmi, koberce Madelaine Castaing a bohatě vybavené osobní koktejlové bary pro pracovní záležitosti. Ale nejen pro ně! Klasické umělecké předměty v kombinaci s trochou cáklých sedmdesátek vás zajisté chladnými nenechají. Prožijte tu pravou zvrhlou pařížskou noc v jednom z těchto skvostů. A ani peněženka za noc ve dvou nezapláče! Pokoj už od 4 300 za noc!

5-h

Zdroj: elleuk.com