Dánské království se nachází v jižní části Skandinávie a je proslulé vysokou životní úrovní tamních obyvatel. To ale není ten hlavní důvod, proč byste měli Dánsko navštívit.

Malá monarchie leží na více než pěti stech ostrovech a přezdívá se jí také Větrné království. Turisté Dánsko ve svých návštěvách poněkud opomíjejí, což je ale škoda. Svým návštěvníkům má tato země rozhodně co nabídnout.

Každý turista, který do Dánska zavítá, by měl s absolutní nutností navštívit malebné hlavní město Kodaň. Návštěvníky toto město uchvátí svou příjemnou atmosférou, kterou navíc dokresluje možnost posezení třeba u místního piva Carlsberg či vína v přístavu s výhledem na krásné scenérie.

V Kodani si přijdou na své jak milovníci historických a kulturních památek, jako jsou zámky a zajímavá architektura, tak také požitkáři, kteří rádi jen tak čerpají a nasávají ruch velkoměsta. Přestože je Kodaň velké město, které je stále v pohybu, neprojevuje se to na životním stylu tamních obyvatel, kteří jsou spíše pohodáři. Za návštěvu rozhodně stojí četná muzea nebo skvost moderní architektury Black Diamond.

Velkou turistickou atrakcí je také socha Malé mořské víly, která se nachází v jednom ze záhybů kodaňského přístavu.

copenhagen-142711_1920 nyhavn-district-982836_1280

Za nespoutanou přírodou Faerských ostrovů

Drsná a nespoutaná příroda čeká na návštěvníky, kteří se rozhodnou vypravit na Faerské ostrovy. Nádherné skalnaté pobřeží v kombinaci se zatravněnými útesy a šuměním moře vám vyrazí dech. I přes vlhké a deštivé počasí si tenhle krásný a turisticky pozapomenutý kraj zamilujete. Jen na to, že na Faerských ostrovech nejsou na turismus tolik zvyklí, pamatujte při shánění ubytování. Při cestě na „blind“ byste se mohli trochu divit.

faroes-1318800_1920 foroyar-1402523_1920

Po stopách Hamleta

Jednou z největších turistických atrakcí je bezpochyby dánský hrad Kronborg, který ve svém díle o dánském kralevici Hamletovi proslavil anglický spisovatel William Shakespeare. Hrad se rozkládá na okraji města Helsingor a na jeho místě původně bývala celnice.

I mnoho let po napsání Shakespearova dramatu situovaného do lokace dánského hradu ožívá Kronborg slavnými a srdcervoucími scénami ze světoznámé tragédie. Kromě letních festivalů se tak strašidelný hrad stává opět kulisou pro herce, kteří v jeho prostorách ztvárňují jedno z nejznámějších světových dramat.

museum-509113_1920

I když se severské země netěší turistickému zájmu tolik jako jižanské státy oplývající sluníčkem a radovánkami na mořském pobřeží, nelze jim upřít určité kouzlo. A Dánsko své kouzlo nezpochybnitelně má, ale to poznáte nejlépe, až ho sami navštívíte. A možná se konečně naučíte pít jako Dán.

Foto: Pixabay