Nic lepšího už nenajdete.

Blíží se konec roku a výrobci a prodejci diářů a kalendářů si radostně mnou ruce. Nedávno jsme vám představili horkou novinku všech milovníků motivačních citátů a přehledných dat – diář Doller. S originálními nápady se ale mohou přetrhnout i ostatní.

Proč si kupujeme kalendář? Především si potřebujeme zapsat všechny důležité schůzky, abychom na ně nezapomněli. Barevně zaznačit narozeniny i svátky všech členů rodiny a blízkých přátel, aby nám nikdo zbytečně nevyhuboval a nemuseli jsme si to žehlit. Nebo k čmárání motivačních cílů, termínů odevzdání a výročí? Tak přesně s tímhle vším vám nepraktický kalendář nepomůže. „Tak to už ani nemusím číst dál, to bude nějaká blbost,“ říkáte si? Vyčkejte času jako husa klasu…

neprakticky-navod

Opravdu je to tak. Nepraktický kalendář vám totiž ani ve zmateném dni neporadí, kolikátého vlastně je. Zato budete vědět, že patnáctého v červenci je sobota a spoustu dalších zajímavých a naprosto nepraktických věcí, které byste se jinak nedozvěděli. Dokonce si ani nerozplánujete pracovní den, protože tady zkrátka nikde není místo na sebemenší poznámky.

K čemu teda je?

„Díky Nepraktickému kalendáři mohou muži i ženy slavit třeba Den ženského orgasmu. Kalendář připomíná například také Den daňového teroru pro ty, co si nechali poradit. A společně s dětmi oslavíte krásný Den lízátek. Najdete v něm i spoustu dočista nepraktických tabulek. Protože nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit třeba součet datumů v měsících,“ lákají autoři na stránkách.

pexels-photo

Kvůli nepřehlednému provedení vás udrží pořád ve střehu a než si na něj zvyknete, dá vám pořádně zabrat. Popravdě promrháte tím většinu pracovní doby. Ale proč jej neumístit jako kulisu na stůl mezi další spoustu věcí, které k ničemu nejsou? Každý den můžete rozšiřovat obzory s významy slov z obecné češtiny. Například výraz kurva fix: „Je to citoslovce označující velmi mírnou kletbu používanou, když se něco ne úplně daří, zejména při manuální práci. Nejčastěji provází drobné pracovní úrazy,“ baví nás na stránkách dál.

Vlastně celé webovky slouží jako vynikající zdroj zábavy. V bezpečnostních pokynech se například dozvíte, že při práci s kalendářem nemáte kouřit, jíst ani pít nealkoholické nápoje, používat ochranné rukavice, brýle i oděv a do ohně jej smí vhazovat jen uživatelé se jménem Koniáš.

flowers-desk-office-vintage

Pokud pořád váháte, proč k sakru něco takového kupovat, přestaňte si zoufat a prostě jděte s dobou. Nebo ho kupte nějakém vtipálkovi ve svém okolí.

Foto: Pexels, Nepraktický kalendář