Chystám se na první maratón, buďte u toho…tak trochu. Aspoň zde díky EyeMag.cz. Protože se vás díky tomuto nepravidelnému běžeckému seriálu pojmenovaném skromně po mé velikosti pokusím do celého tohoto mého úsilí zapojit. Přinesu sérii článků, které se budou věnovat jak mé běžecké minulosti, tak i mému momentálnímu úsilí se nějak na maratón připravit.

Samozřejmě to nedělám, protože bych byl až tak velký egomaniak, jak se zdá (i když jsem). Ale protože věřím, že za monitory počítačů a displeji mobilů sedí spousta lidí, kteří potřebují jen malé pošťouchnutí, které je dělí od toho, aby zvedli svůj zadek a začali něco dělat a neroztekli se třeba jednou ve vlastním gauči. A proč nezačít zrovna běhat, většinou stačí jen lepší boty a odhodlání.

Kdo sem chodí pravidelněji, tak ví, že trávím dost času v kině. I proto bych chtěl ukázat, že když i takový „pohodlný sedačky milující jouda“ jako já je schopný nějakého sportovního výkonu, máte na to i vy.905645_10200926043549300_5054931139143063222_o
Poběžím na konci října, takže na to, jak to všechno dopadne, si chvíli počkáte. Dobu mezi tímhle příspěvkem a článkem, který prozradí, jak jsem si poprvé na maratónu vedl, vyplním historkami a postřehy z mého dosavadního i aktuálního běžeckého života. A samozřejmě se podělím o průběh samotného tréninku.

Proč by to pro vás mělo být zajímavé?

Protože jsem nikdy neběžel víc jak půlmaratón, takže trénink směrem k dvojnásobné porci kilometrů absolvuji poprvé. Nemám žádného kouče, neradí mi žádný běžecký guru, vše si řídím podle vlastních pocitů a bojuji především sám se sebou. Stejně jako na vás se totiž i na mě valí odevšad spousta zaručených rad a běžeckých tipů a já se v nich snažím vyznat, něco si z nich vybrat a prostě doufám, že to zvládnu.

A když jo, tak si třeba uvědomíte, že taky máte navíc, než si dojít z postele pro pivo do lednice. No, a když ne, nebo se mi třeba něco stane, tak se mi budete moc aspoň vysmát, nebo se mě snažit nějak potupně zesměšnit. Však internet neštěstí a neúspěch miluje, ne? 🙂 I když věřím, že mezi našimi pozitivními, skvělými a úspěšnými čtenáři budou jen tací, co budou držet palce 😉

Každopádně, aby tahle „rádoby webová reality show“ byla úplná, nabízím zde odkaz na můj Endomondo účet, kde můžete sledovat, jak a v jakém tempu polykám kilometry, případně jaké další sportovní aktivity tak provozuje běžná kancelářská krysa a filmový/seriálový maniak jako já.

Tak sportu zdar!