Za námi je dlouho očekávaná konference Googlu. Co americký gigant představil veřejnosti a na co se můžeme brzy těšit?

Pixel a Pixel XL

Google představil své nové smartphony. Nexusům odzvonilo. Přivítejte Pixel a Pixel XL. Na začátek je nutno dodat, že provedením Pixel nápadně připomíná iPhone, až na absenci home button.

Telefony budou disponovat pamětí 32 a 128 GB a budou poháněny procesorem Snapdragon821 se čtyřmi jádry.

Verze Pixel disponuje uhlopříčkou pět palců a rozlišením displeje 1 080 x 1920, Pixel XL má uhlopříčku o půl palce větší a disponuje rozlišením 1 440 x 2560. V případě Pixel bude telefon disponovat baterií 2 770 mAH, v případě Pixel XL nabídne telefon 3 450 mAH.

snimek-obrazovky-2016-10-05-v-23-54-28

Pozornost si získal 12 megapixelový fotoaparát telefonu se světelností optiky f/2.0. Pixel údajně nabízí nejlepší optickou stabilizaci obrazu.

Snímač otisku prstů je umístěn na zádech telefonu a displej je chráněn Gorilla Glass 4. Pixel má 4GB RAM a port USB-C, který nabízí uživatelům rychlé nabíjení. Stačí vám 15 minut a telefon má baterku na dalších sedm hodin.

Pixel nenabízí uživatelům možnost rozšířit svou operační paměť pomocí SD karty.

snimek-obrazovky-2016-10-05-v-23-54-43Telefony, na jejichž výrobě se spolu s Googlem podílí thajwanský výrobce HTC, budou k dostání i v České republice. Oficiální datum prodeje však oznámeno nebylo. V závislosti na velikosti paměti a modelu Pixelu se budou telefony pohybovat v cennovém rozmezí od 759 eur (20 500 korun) do 1 009 eur ( 27 300 korun).

Daydream

Název nové virtuální reality od Googlu je Daydream View. Na první pohled si uživatel všimne, že se brýle, které zprostředkovávají virtuální realitu, poněkud odlišují od svých konkurentů. Google cílí na to, aby byly brýle co nejvíce uživatelsky přátelské. Jsou lehké a jsou z mikrovlákna.

Je zde i dostatečný prostor pro nositele dioptrických brýlí, což se hodí, protože brýle od Googlu neumožňuji možnost zoomu. Brýle fungují na dálkový ovladač, který je vybaven polohovými a pohybovými senzory. Prostor pro mobilní telefon je ze předu brýlí v podobě schránky, která se otevře a telefon se do ní vloží.

snimek-obrazovky-2016-10-05-v-23-54-37

Kromě vlastní databáze, kterou Google uživatelům nabízí, a společností podporovaných možností jako Street View, Google Photos nebo například Youtube, virtuální realita od Googlu pracuje s padesáti různými poskytovateli her, filmů či informačních a vzdělávacích paltforem. Na konferenci zazněla i zvučná jména jako Warner Bros, HBO, nebo Netflix. Brýle jsou dostupné ve třech barevných provedeních – šedé, vínově červené a černé. Budou se prodávat od listopadu a jejich cena bude 79 dolarů (zhruba 2 000 korun).

Google Assistant

Už i Google má svou virtuální asistentku. Na rozdíl od applovské Siri, je ta od Googlu dostupná pouze v angličtině. Do budoucna společnost zvažuje i začlenění indického jazyka hindu, na další jazyky si budeme muset nějakou dobu počkat.

foto: Google, Flickr/@Erik (HASH) Hersman

zdroj: Letemsvetemapplem, Mobilenet, Zive, iHNed