Kvalitní alkohol, vyšperkované prostředí a obsluha s úsměvem na tváři. To vše v historickém srdci Olomouce.

Čert aby se vyznal v nepřeberném množství barů a klubů, které zanikají i rostou jako houby po dešti. Zvláště když se člověk vypraví na výlet nebo dovolenou do cizího města, jsou pro něj místní šperky a pajzly s vnějším pozlátkem skoro k nerozeznání. Výprava za skvělým podnikem se tak může protáhnout i na několik hodin. Buď totiž bude plno, nebo vás prostředí příliš nenadchne. V prvním případě vám u La Giraldilly sice nic zaručit nemůžeme, v tom druhém jsme však všechnu práci udělali za vás.

Olomouc má jako studentské město velkou spoustu průbojných majitelů hospod a míst s nadějnými vyhlídkami. Prosadit se s něčím výjimečným a najít si svou klientelu tak dá občas pořádně zabrat. Baru v prostředí historických kasáren, které už samy o sobě dýchají exkluzivní atmosférou, se to podle nás podařilo na jedničku. La Giraldilla by zaslouženě nedělala ostudu ani v nějaké uličce v centru Prahy.

Olomouc – Havana za pár sekund

Jak popsat atmosféru? Představte si film Mamma Mia nebo klidnější scény seriálu Narcos. Máte v hlavě bohulibý obrázek rušných pestrobarevných uliček s posedávajícími Kubánci o polední siestě či ulice Havany v hříšném sevření půlnoční hodiny a proslulého rumu? Teď to všechno spojte dohromady, přidejte vyhrávající kubánské rádio a je to. Díky pár skleničkám se přenesete od pracovních povinností do bezstarostné země zábavy s nádechem luxusu a pohodlí.

Interiér vyřešili majitelé poměrně netradičním způsobem, který ještě více přidává na autenticitě pocitu, že jste se přesunuli o několik tisíc kilometrů jinam. Uprostřed celého prostoru totiž stojí „dům“ ze kterého vystupuje několik kójí na sezení a uvnitř se nacházejí záchody. Bar narvaný k prasknutí koloritem etiket převážně rumových lahví a vyšperkované detaily jsou samozřejmostí. Jediná drobnost, která trochu kazí dojem je barevná omítka. Namalované malebné uličky by podniku slušely více. Protože právě zdi jsou jediná věc, která vás během pobytu vrací zpátky do reality.Vybere si opravdu každý

Kdo neumí stejně jako já španělsky, nemusí se hned děsit. Nápojový lístek rafinovaně zakomponovaný do formátu kubánských novin sice vzbudí dojem, že bez španělštiny tady nedáte ani ránu. Ale po počátečním šoku a zorientování se v rozdělení na střípky z kubánského života a drinky, můžete přestat přemýšlet, zda jste z toho Narcos náhodou nějakou jednoduchou frázi přece jenom nezachytili. Spíše si procvičte své znalosti různých rumů, nebo se alespoň tvařte, že jim rozumíte. Šest stránek výběru totiž vezme dech téměř každému.

Za jakou chutí se při své návštěvě vydáte je jen na vás. Od Kuby přes Puerto Rico, Panamu, Barbados, Kolumbii, Dominikánskou republiku, Seychely či Thajsko, nabízí La Giraldilla letenky do každé destinace s rumovým závojem. Kromě toho si tady vybere i milovník dobré vodky, tequily, whisky a dalších klasik. Dámy určitě nepohrdnou chutnými koktejly a na oslavu výjimečných událostí tady čeká i výběr kvalitních lahví s šampaňským.Nádech romantiky

Možná vás napadá, proč právě La Giraldilla. Název je inspirovaný kubánským příběhem o lásce a oddanosti. Legenda vypráví o překrásné Doñě Isabel of Bobadilla, která se provdala za generálního kapitána Kuby Hernanda de Soto. Ten v rámci své práce odjel na území Ameriky a jeho manželka ho několik hodin denně vyhlížela z pozorovatelské věže havanského hradu. Jedině z tohoto místa bylo vidět na přijíždějící lodě, ze kterých se snažila odhadnout, jestli vezou i jejího milence. Naneštěstí se jí už nikdy nevrátil, protože během výpravy zemřel. A pár let na to zesnula steskem také ona. Od té doby se jejich příběh stal symbolem oddaného manželství a naděje. Její socha stráží nejvyšší věž hradu dodnes. Dokážete si představit příhodnější místo, kam vzít svou drahou polovičku?

Obsluha s humorem

Poslední věcí, kterou je třeba zmínit, je příjemná a usměvavá obsluha. Jelikož jsme bar navštívili krátce po odstartování elektronické evidence tržeb, nezapomněla při odchodu zavtipkovat na našeho milovaného ministra financí. A tak nás slovy: „Tady máte ještě dáreček od pana Babiše,“ vyprovodila dál do noci.

La Giraldilla

Otevřeno: 

Po – Čt: 14:59 – 1:59

Pá: 14:59 – 2:59

So: 16:59 – 2:59

Ne: 16:59 – 0:59

Mlýnská 952/2
779 00 Olomouc
tel.: 585 001 366

Foto: La Giraldilla