Otevření kavárny společností KARE Design ve mě nejprve vyvolalo úsměv. KARE? Společnost vyrábějící designový nábytek a bytové doplňky? Ale pak jsem se zamyslel… Proč vlastně ne? Zajímavý nápad a atraktivní možnosti. Jak se s tím poprali, to jsem rozhodně musel vidět a vyzkoušet.

Foto - 001

Kavárna má strategickou pozici hned vedle Václavského náměstí, konkrétně Jungmannovo náměstí. I zde je mnoho turistů a mě pobavili především ti, co se fotili u červené sochy doormana Freda, který je symbolem KARE Design. Po vstupu do kavárny mě překvapilo nenápadně přecházející prostředí kavárny a showroomu. Popravdě, nebyl jsem si jistý, kde se ještě můžu posadit a kde už začíná showroom. Kam se však usadíte, tam vás obslouží a vy si mezitím můžete některé z produktů prohlédnout a osahat.

Foto - 044 Foto - 043

Příjemná servírka donesla nabídku nápojů, ze které mě zaujaly nápoje super food. „Prosím o jeden Green a jeden Protein, děkuji“. Protože už bylo šero a venku se stmívalo, sympatická světla KARE Design příjemně vykreslovala atmosféru kavárny, která, při kontrole letmým pohledem, láká obchodníky, cizince i běžné nakupující. Většina z přítomných vypadala, že zde není náhodou a že se tu cítí dobře, že tu nejsou poprvé a zřejmě ani naposledy.

Foto - 042

Foto - 019

Nápoj Green byl chuťově naprosto fantastický, takovou chuť jsem od složení z jablka, avokáda, spiruliny, fíku, máty a citrónu opravdu nečekal. Při ochutnání Proteinu jsem si nebyl jistý, chutná mi to či nikoliv? Po chvilce jsem zjistil, že mi to chutná ještě více než předchozí. Kombinace hrušky, lískooříškového mléka, kakaa, skořice, vanilky, konopného proteinu, maca a sirupu z agáve, to vymýšlel opravdový gurmán. Jen kvůli tomuhle nápoji sem musím znovu.

Foto - 034

Foto - 032

Ochutnal jsem i bagetu, od které jsem nečekal mnoho, kombinace plísňového sýru s chilli a hruškou zní zajímavě, ale chuť zpravidla tak oslňující není. Byl jsem však překvapen, bageta byla čerstvá a křupavá a přitom sýr byl se salátkem a hruškou vychlazený na správnou teplotu. Žádné grilování a spaření zeleniny! Dojem z celé bagety byl delikátní a jemný.

Foto - 025

Dobrá, vše bylo zatím výborné, obsluha v podobě hezké blondýnky se na mě usmívá, zkusíme poslední test – záchody. Citlivé místo i těch nejlepších restaurací a kaváren, jak to dopadlo zde? KARE Design nezklamalo, při hledání kohoutku jsem chvíli tápal, originální designové provedení mě na chvilku zmátlo a zároveň potěšilo, KARE dělá čest svému jménu. Vše bylo samozřejmě nové, ale především čisté, přestože jsem se zde nacházel již ke konci dne. Velmi světlé prostory s atraktivní kombinací barev zanechaly příjemný dojem a já nemohu jinak – tato kavárna mě prostě baví! KARE Café je svěžím vánkem v kavárnách, které vznikají často bez nápadu a pouze se navzájem kopírují. KARE Design jde jinou cestou, která potěší nejen chuťové pohárky zákazníků, ale také jejich oči a duši díky příjemné atmosféře.

KARE Café
www.kare-cafe.cz
jungmannka@kare-prague.cz
+420 777 449 977

Jungmannova 750/34, Praha

(Jungmannovo nám.)

PO – ČT 8:00 – 22:00, PÁ – SO 8:00 – 23:00, NE 8:00 – 20:00
24.12. 8:00 – 14:00
25.12. 10:00 – 23:00
31.12. 8:00 – 2:00
1.1. 10:00 – 23:00