Známe je všichni. A známe je dlouho. A možná je znali z dětství ještě i naši rodičové. Řeč je o komiksových postavičkách, které na papíře nestárnou. Ale co kdyby?

Co kdyby komiksové postavičky vypadaly na svůj reálný věk? Tutéž otázku si položil ruský umělec a ilustrátor Andrew Tarusov, který na základě své úvahy posléze vytvořil realistická zpodobnění známých komiksových charakterů tak, aby jejich vzhled odpovídal jejich věku, který se počítá od doby, kdy vznikly.

Umělec si při své tvorbě představil celý jejich dlouhý a komplikovaný život, který komiksovým postavičkám také vtiskl do jejich výsledné podoby. Zatímco z Mickeyho se stal animátorský magnát, Goofy přišel o všechno a stal se bezdomovcem. Daisy opustila Donalda kvůli jeho gamblerství a Tom a Jerry se potýkají se zdravotními problémy, které zapříčiňuje zejména jejich stáří – vždyť také mají na krku osmdesát křížků, že.

Andrew Tarusov se zabydlel v Los Angeles v Kalifornii. Má více než desetileté studijní zkušenosti a jeho vášní je umění a animace. Miluje komiksy a vintage Pin-ups. V minulém roce vytvořil kolekci ilustrací komiksových postaviček, které přenesl do jejich reálného věku.

Tom a Jerry (76 let)

AD-If-Cartoon-Characters-Looked-Their-Age-01

Kačer Donald (81 let)

AD-If-Cartoon-Characters-Looked-Their-Age-02

Tweety a Sylvester (74 let)

AD-If-Cartoon-Characters-Looked-Their-Age-03

Bugs a Lola Bunny (78 let)

AD-If-Cartoon-Characters-Looked-Their-Age-04

Mickey a Minnie Mouse (88)

AD-If-Cartoon-Characters-Looked-Their-Age-05

Kačer Daffy (79 let)

AD-If-Cartoon-Characters-Looked-Their-Age-06

Daisy (76 let)

AD-If-Cartoon-Characters-Looked-Their-Age-07

Goofy (84 let)

AD-If-Cartoon-Characters-Looked-Their-Age-08

Zdroj: Architecture & Design