Nadšení a fascinace nejnovějším iPhonem od Applu brzy vyprchalo. Uživatelé si začali hromadně stěžovat na nedostatky nového produktu.

To, co se začátkem zdálo jako dokonalá technická vymoženost, se totiž záhy obrátilo proti technologům, kteří chtěli být jako vždy o krok napřed. První uživatelé, kteří si nový iPhone 7 pořídili, tak už po velmi krátké době hlasitě reklamují nedostatky.

Jako jeden z hlavních nedostatků se ukázalo být odstranění audiojacku. Nová bezdrátová Apple Airpods totiž působila se svým automatickým zapínáním v uších skrze infračervené senzory velkolepě, nicméně narazila na to, že je uživatelé při sportovních aktivitách začali ztrácet.

Rád chodím běhat a k běhu si vždy pouštím hudbu, abych se lépe motivoval. Vzít si ale nový iPhone s Apple Airpods se ukázalo jako velká chyba,“ uvedl pětadvacetiletý Newyorčan Matthew Sheppard, který po svém sportovním výkonu strávil dvě hodiny hledáním malého sluchátka, které mu při běhu vypadlo z ucha.

Nejhorší na tom je, že s jedním sluchátkem nemůžu poslouchat hudbu stereofonně,“ stěžuje si a dodává, že Apple prozatím neumožňuje dokoupení pouze jednoho sluchátka. Na novou kompletní sadu už totiž newyorský sportovec nemá peníze.

Matthew Sheppard se svým oblíbeným typem sluchátek, která při běhu "drží pevně na drátku." U nové verze iPhone jsou mu ale k ničemu, nemá je totiž kam zapojit.
Matthew Sheppard se svým oblíbeným typem sluchátek, která při běhu „drží pevně na drátku.“ U nové verze iPhone jsou mu ale k ničemu, nemá je totiž kam zapojit.

Ztracená či vybitá sluchátka jsou největší problém

Sheppard není jediným uživatelem, kterému vyvstaly společně s absencí audiojacku potíže. Nová sluchátka se totiž musí nabíjet zvlášť, aby je mohl uživatel využívat. Mnoho z nich na to ale není zvyklých.

Už se mi mnohokrát stalo, že jsem si chtěla v práci pustit hudbu do sluchátek, lépe se pak soustředím. Pak jsem ale zjistila, že jsou vybité, a tak jsem si musela svou oblíbenou muziku pustit v našich open space kancelářích přímo z telefonu,“ říká třiatřicetiletá Karen Johnsonová z Filadelfie s tím, že její hlasitý poslech hudby se nesetkal s přílišným nadšením kolegů a ona tak na základě jejich stížností přišla o měsíční prémie.

Karen Johnsonová přišla kvůli vybitým Apple Airpods o měsíční prémie. Nebude si tak moci dovolit ke svému novém iPhone dokoupit nové Apple Watch Series 2.
Karen Johnsonová přišla kvůli vybitým Apple Airpods o měsíční prémie. Nebude si tak moci dovolit ke svému novém iPhone dokoupit nové Apple Watch Series 2.

Fanoušci produktů Apple tak začínají hromadně volat po navrácení audiojacku, protože se nedokáží s novým futuristickým typem sluchátek sžít. Mnoho z nich sdílelo své stížnosti přímo na oficiální facebookový profil Applu s tím, že „chtějí tu díru na sluchátka zpět„.

I vodotěsnost má své mouchy

Abychom ale nezůstali jen u problému s Apple Airpods, zmiňme si ještě politováníhodný případ středoškolačky Amy Willfriedové z Baltimoru, která dostala vytoužený iPhone 7 ke svým šestnáctým narozeninám. Když si totiž nad nově vodotěsným produktem Applu lakovala nehty, aby si nepotřísnila stůl, vylil se jí na displej odlakovač s acetonem. Přístroj sice tekutinu nepropustil do svého nitra, nicméně složky odlakovače naleptaly hladký a lesklý displej telefonu. Amy Willfriedová si tak o svůj růžový iPhone může navíc zřejmě také pilovat nehty.

Inkriminovaný audiojack, který z nejnovější verze iPhone 7 zmizel.
Inkriminovaný audiojack, který z nejnovější verze iPhone 7 zmizel.

Zda se Apple do budoucna poučí, a na své produkty vrátí uživateli žádaný audiojack, popřípadě zváží ještě odolnější úpravu displeje, je otázkou. Možná ale technologům nezbude pod náporem stížností a nářků nic jiného, než výjimečně udělat krok zpět.

Foto: Unsplash/William Stitt