Jako by dubajské metropoli nestačilo, že už se dávno pyšní nejvyšší budovou na světě. Tamní architekti začali projektovat nový nejvyšší bod.

Ačkoli se město v současné době pyšní dechberoucí dominantou Burj Khalifa, není to zřejmě tamním architektům dost. Proto začali pracovat na plánech nové, ještě vyšší a svým stylem a vzezřením ještě více uchvacující budovy, která se bude nacházet v přístavní části zátoky Dubai Creek. Až bude stavba v roce 2020 dokončena, stane se novou nejvyšší budovou na světě.

Zajímavé je prozatím třeba to, že architekti doposud nevědí, jak přesně vysoká nová dominanta Dubaje bude. Zatím tedy víme pouze to, že budova bude vyšší než 2 700 stop, tedy přibližně 828 metrů, což je výška současného nejvyššího mrakodrapu Burj Khalifa.

Ještě vyšší a ještě impozantnější

Konstrukce budovy vyjde stavitele přibližně na bilion dolarů a práce na novém mrakodrapu by měly být dokončeny v roce 2020. Budova by pak měla být slavnostně otevřena u příležitosti výstavy Expo 2020, které se Spojené arabské emiráty zhostí. Je jen třešničkou na dortu, že samotná výstava má být pro rok 2020 koncipována ve stylu spojování myšlenek a vytváření budoucnosti.

Za celým monumentálním a ohromujícím projektem stojí architekt Santiago Calatrava Valls, který vytvářel například železniční stanici u newyorského World Trade Center. Až bude nová dominanta Dubaje dokončena, budou si moci návštěvníci naplno užít třísetšedesátistupňový výhled z vyhlídkové plošiny, která jim poskytne vskutku impozantní panoramatický pohled na celé město.

worlds-new-tallest-building-dubai-1 worlds-new-tallest-building-dubai-2 worlds-new-tallest-building-dubai-3 worlds-new-tallest-building-dubai-4 worlds-new-tallest-building-dubai-5 worlds-new-tallest-building-dubai-6

Zdroj: BoredPanda