Stres, napětí, nervozita a jejich vyvažování občasným aktivním odpočinkem vás sice relativně udrží při životě, ale ani sebevíc relaxační aktivita vás neuvolní tak, jako poctivě prolenošený den.

Že je současný hektický životní styl neuvěřitelně nezdravý, to už dávno všichni víme. Bohužel pravidla společnosti, v níž žijeme, umožňují jen málokomu z nás stanovit si méně hektický a stresující životní styl, který by našemu organismu tolik neškodil. A tak se tak trochu ocitáme ve slepé uličce. Čím si tedy můžeme pomoct?

Aktivní forma odpočinku je pro naše tělo i duši skvělá. Procházka v parku, projížďka na kole, hodina cvičení nebo fotbal s přáteli, proč ne? Občas je ale potřeba vypnout, restartovat a „nevymýšlet“ akční pitomosti. Každý z nás by si měl aspoň jednou za dva měsíce vyhradit jeden den, kdy prakticky od rána do večera nevysvlékne pyžamo.

feet-932346_1920

Jakkoli termín pyžamový den zní jako atrakce pro žáky základní školy, měli bychom jej v přeneseném významu aplikovat i do svého života, ačkoli máme školní léta třeba dávno za sebou. Je v podstatě úplně jedno, zda svůj pyžamový den strávíte poctivě v posteli sledováním filmů nebo se budete věnovat nějaké zábavné jednoduché činnosti, faktem a podstatou tohoto vyhrazeného dne by mělo být to, že si opravdu odpočinete i fyzicky.

Najděte si čas sami na sebe

I přes velký pocit zodpovědnosti je užitečné aspoň jednou za čas toto břímě odložit a řešit maximálně problém s tím, že jsme si pravou ponožku oblékli naruby. Stanovte si jeden den, kdy nebudete řešit pracovní věci, nebudete trávit čas na Facebooku nebo hypnotizováním telefonu a prostě si užijete volno.

Možná při své pracovním tempu už ani odpočívat neumíte, což je ale vcelku jednoznačná cesta do horoucích pekel. Vaše tělo si totiž řekne o odpočinek kolapsem zpravidla v tu pro vás nejnevhodnější chvíli. Zalistujte pamětí, určitě si vzpomenete na zajímavou knížku, kterou jste si chtěli rozečíst, nebo třeba starou počítačovou hru, kterou jste chtěli nostalgicky oprášit…

pyžamo

Žádná klidová aktivita není zbytečná. Nemusíte se stydět ani si zoufat, pokud si občas sobecky dopřejete volno, které nevyplníte dokonce ani oblíbenými sportovními aktivitami. Naučte se poslouchat svoje tělo a dejte mu příležitost se zregenerovat a odpočinout si.

Foto: Pixabay