Na převratný objev možná přišli dva kanadští podnikatelé z Toronta. Podle jejich tvrzení vytvořili první kofeinové náramky na světě. Ty se zapnou kolem zápěstí a přes kůži postupně uvolňují do lidského organismu dávky kofeinu.

Bývalý osobní trenér a podnikatel Adam Paulin a jeho kolega Alex Kryuk, který vystudoval lékařství a pracuje ve farmaceutickém průmyslu, deklarují, že jejich náramek s názvem Joule člověku postupně do těla uvolní ekvivalent šálku kávy, a to v průběhu čtyř hodin.

cup-hot-hands

Bystrost a bdělost díky náramku na zápěstí

Případní uživatelé tohoto náramku budou v době účinků uvolněného kofeinu disponovat bystrostí, která je spojována s vypitím kávy, ovšem bez nervozity a náhlých stavů ochromující úvahy, které často postihují silné pijáky kávy. Právě na tyto lákavé výhody se snaží podnikatelé získat na internetových stránkách finanční prostředky na rozjezd svého nového projektu.

A zdá se, že jejich novátorský nápad táhne – původně chtěli získat 15 tisíc dolarů (asi 300 tisíc korun), ale už se jim podařilo sehnat více než 43 tisíc dolarů.

Nápad dodávat do těla kofein přes kůži není nijak nový – kofeinové náplasti už propaguje několik společností jako způsob, jak si užít výhody kávy bez rizika zbarvení zubů.

smile-191626_1920

Náramek kanadských podnikatelů v zásadě připevňuje kofeinovou náplast na zápěstí. A na stránkách, kde získávají finanční podporu, už nabízejí první ze svých produktů – náramek v modré, růžové nebo černé barvě plus 30 náplastí za 29 dolarů.

Zdroj: ČTK