Colours začínají už dnes a sbalit si vše potřebné nebývá zrovna jednoduchý task. Že ženy najdou během roku ve svých kabelkách téměř všechno, to víme. Co bys ale neměl zapomenout, až se vydáš na festival ty?

Co na festivalu rozhodně nechcete postrádat

Když se  vydáte na festival, nechcete s sebou nosit příliš hodně věcí, abyste mohli bez ohledu na to, co máte na zádech nebo jakou tašku nesete na rameni, tancovat. Některé věci jsou ale prostě must have.

 

Vstupenka

Smějete se? Opravdu jste se ještě nesetkali s tím, že byste si zapomněli lístek do divadla, na váš oblíbený koncert nebo i na festival? My se přiznáme, že nám se to už povedlo. To si tak euforicky vykračujete k hlavnímu vchodu pořádaného festivalu, abyste vstupenku vyměnili za náramek na ruku. A když vidíte,  kolik lidí ještě nemá lístek, oddechnete si, že už ho máte koupený téměř půl roku před startem a pak… Pak lístek hledáte v tašce a on se prostě vypařil! A jéje.

Takže – než odjedete na fesťák, obzvláště pokud jedete zdaleka, zkontrolujte si, že máte vstupenku sbalenou!

Peníze

Doprava do místa pořádané párty, cena za kemp, parkování – to všechno jsou prvotní výdaje spojené s festivalem. Výhodu máte, pokud bydlíte přímo ve městě, kde se festival koná. A co teprve pití a jídlo přímo na fesťáku? (A že je pitný režim v létě skutečně důležitý, to nemusíme připomínat, že?) Někteří z vás si rádi odnesou i suvenýry z letních radovánek v podobě kousku oblečení, tetování hennou apod. A tak je fajn mít u sebe nějakou tu hotovost a možná i něco navíc… Co myslíte?

Sluneční brýle

Proměnlivost počasí je poslední dobou skoro pravidlem. Užíváte si hudbu, pohled na interpreta, kterého jste doma i na cestách poslouchali a vždy jste si přáli vidět ho naživo. Jakmile je však slunce ostré, budete mít podrážděné oči nebo vám budou dokonce i slzet. Sluneční brýle jsou tak nepostradatelnou součástí seznamu věcí, které patří do každé festivalové tašky nebo batohu.

Pláštěnka

Dopoledne svítí slunce, pomalu byste potřebovali být naložení permanentně v ledu, zatímco po příchodu do areálu se při pohledu na oblohu zhrozíte, protože ji „zkrášlují“ bouřkové mraky. A když pak začne pršet, tutově vám to nebude připadat jako super součást festivalové atmosféry.

Ale co vás zachrání? Obyčejná pláštěnka – neomezuje v pohybu, máte obě ruce volné! Navíc existují i tzv. jednorázové pláštěnky, a tak je po použití můžete i odložit nebo rovnou vyhodit, aby vám nezabíraly místo v tašce.

Pláštěnkám zdar!

Dobrá obuv

Sandálky, lodičky, barefoot obuv – to je sice pro normální volný den super výběr bot, ale ne na fesťák! Už i představa plátěných bot s tenkou podrážkou je víc než přehnaná. Samozřejmě záleží i na povrchu místa, kde se letní hudební festival koná: kameny a štěrk, to není na tančení v sandálcích příliš vhodné, že?

Neříkáme, že s sebou musíte mít trekingovou obuv nebo něco podobného, ale myslete na vlastní komfort i bezpečí. Doporučujeme nezapomenout gumáky nebo boty, které vám v dešti nepromoknou a nevadí jim trocha bláta. A taky žabky – až bude úmorné vedro, budou se hodit. Ale hlavně je využijete ve veřejných sprchách. Fujky. Pokud tam tedy vůbec během fesťáku zavítáte 🙂

Kondom

A nakonec? Užíváte si s přáteli, známými, dlouholetými kamarády a dojde na sex? Není na škodu mít u sebe pár kondomů. Ať už pro sebe nebo vaše kámoše.

A nedělejte ze sebe slušňáky, jo, my víme, že sex je součástí vášnivých festivalových dní!

Pro holky rtěnka!

Seznamování je na festivalech úplně přirozenou součástí. A tak i rtěnka v dámské kabelce je tak trochu přirozená. Ženy se chtějí líbit nejen sobě, ale také svému okolí. Očarovat muže svým tancem, vůní, šarmem, ale také výrazným úsměvem není nikdy na škodu.

A možná chcete jen napsat něco důležitého, ale nemáte žádnou propisku, rtěnka v kombinaci s papírovým kapesníkem nebo i papírem vše vyřeší (samozřejmě i telefon, ale vaše číslo napsané sexy rtěnkou na papírový kapesníček – to už se tak často nevidí)…

 

A další tipy: dezinfekce na ruce, toaleťáááák, baterka, nabíječka nebo powerbank

Co byste si určitě zabalili vy? Chybí vám v seznamu telefon? Plavky? Tak si je taky zabalte 🙂