Holandsko skrývá malou vesničku, kde stejně jako v Benátkách ulice nezalévá beton, ale voda.

Některá místa na světě vypadají jako vystřižená z překrásných surrealistických obrazů, a když je na fotografiích spatříme poprvé, evokují v nás pocit, že se musí jednat o naaranžovanou filmovou scénu. Ale i když malá vesnička Giethoorn na severu Holandska vypadá jako kulisa dětské pohádky, okouzlující sousedství, postavené na síti úzkých kanálů, je zcela skutečné.

S pouhými 2600 obyvateli a velmi malým turismem, je Giethoorn jedním z malebných, poklidných vesniček, o kterých se nám ostatním může jen zdát. Dokonce jejich webové stránky říkají, že „ten nejhlasitější zvuk, který prolétne vašima ušima, je kvákání kachen nebo cvrlikání ptáků.“ Pokud si potřebujete odpočinout od davů lidí, práce a tepajícího města, našli jste právě svůj dovolenkový ráj.

benatky-2

Cestování po vodě je tady nezbytnou součástí života. Dokonce i pošťák už nedoručuje dopisy jinak, než na pramici. Jinak se špatného přístupu bát nemusíte. Z hlavního města Amsterdamu jste tu autem co by dup, za pouhou hodinu a půl. A rozhodně vám to celý dojem ze země velmi obohatí a zpestří.

Ti z vás, kteří už svůj rozpočet na letošní dovolenou vyčerpali, nebo je nepustí nadřízení, se můžou nechat pohltit alespoň pohádkovými fotografiemi. Tak zavřete oči a představte si sami sebe, jak pomalu plujete kanálem mezi dřevěnými baráčky, zalitými v zlaté záplavě ranních paprsků…

benatky-3

benatky

benatky-4

benatky-5

benatky-6

benatky-7

Zdroj: elleuk.com

Foto: businessinsider.com