Možná, že vám už váš single život přerůstá přes hlavu a vy se chcete posunout dál a najít nějakou tu lásku. Co když ale překážíte sami sobě?

Když žijete sám, žijete si víceméně podle svých vlastních pravidel. Nepotřebujete si nikoho pouštět do svého života, můžete se oblékat jak chcete i chovat, jak se vám líbí. V momentě, kdy se ale rozhodnete se single žitím seknout a najít si partnerku, je třeba přijmout určitá opatření. Jinak se vám klidně může stát, že svou vyvolenou nenajdete.

Všechno záleží na atraktivitě a na tom, jak působíme na své okolí. I když se možná snažíme, někdy to prostě nevychází. A přitom stačí vychytat jen pár maličkostí! Které to jsou?

1. Nálada a vyzařování

To, co ze sebe vyzařujete, pocity, náladu a podobně, ovlivňuje vaše okolí víc než dokonalý vzhled. Takže jednoduše, pokud se vyfiknete jako Leoš Mareš, nepomůže vám to, pokud se k tomu budete tvářit jako kakabus a po celý večer se pohodlně uzavřete do své samotářské schránky.

b

Stejně tak vám na atraktivitě nepřidá špatná nálada nebo předsudky vůči lidem, které neznáte. Jakmile si vás i oni jednou zaškatulkují jako nepříjemného škarohlída, už to jen tak nezměníte.

2. Nedostatek spánku

Spánková deprivace je prostě neřád. Nejenže si tím, že nespíte nebo běžně chodíte spát asi tak kolem třetí ráno, si vypěstujete výstavní kruhy pod očima, na kterých by se nemuseli stydět cvičit ani světoví gymnasté, ale také začnete reagovat jinak. Vaše reakce mohou být zpomalené, často můžete zůstat jen tak zírat do prázdna – a co si budeme povídat, o takového společníka opravdu nikdo nestojí. Změňte to a běžte se vyspat.

3. Jste zlí

Tedy, je jasné, že pokud jste zlí, jste zřejmě taky docela dost neatraktivní, ale podstatné je, že jakmile vás začne vaše okolí posuzovat jako arogantní a nafoukané hlupáky, máte problém. Čínská studie totiž prokázala, že lidé, kteří jsou svým okolím považováni za nepříjemné a arogantní, ztrácejí body na atraktivitě. Oproti nim je pak získávají lidé hodní nebo lidé, kteří ve svém okolí vzbuzují neutrální emoce. Ne vždy se tak vyplácí být grázl nebo mrcha.

25

4. Silová řeč těla

Možná, že se tak cítíte dobře a sebevědomě, ale co je moc, to je příliš. Můžete se snažit působit jako neohrožený hrdina, pokud ale budete dělat svá ramena širší, než ve skutečnosti jsou, vymstí se vám to. Lidé ve vašem okolí totiž zpravidla vaše pozérství rozpoznají a odepíší vás. Je lepší být upřímný a přijmout svou osobnost a své já takové, jaké je.

27

5. Stres

Vystresovaní a nervózní lidé jsou jen málokdy atraktivní. Nebo už jste někdy viděli někoho, kdo by vás ohromil třesoucíma se rukama a neustálým upravováním vlasů?

Mějte na paměti, že pokud si budete neustále upravovat vlasy nebo obličej, desetkrát do minuty si promnete oči a vystřídáte několik nervózních póz založenýma rukama začínaje a poklepávající špičkou nohy konče, nikoho tím zřejmě nepřimějete vás vnímat jako atraktivní a silnou osobnost. Proto se jednoduše zklidněte. Nic na světě nestojí za permanentní život ve stresu.

28

Foto: Unsplash/Kaci Baum, Matthew Dix, Joshua Munoz, Agnieszka P