Ona sice matrace na zemi a stolek z bedýnky můžou přispívat k romantické idylce, ale přece jen… jednoho dne by měl každý muž dospět a do bytu si pořídit i něco víc.

Internet se prakticky hemží fotografiemi interiérů „chlapských bytů“, které vynikají svou jednoduchostí, minimalistickým stylem a přesto také útulností. Realita samostatného mužského bydlení může ale vypadat i jinak. Matrace položená na zemi, jakž takž zařízená kuchyňská linka a improvizované posezení z polštářů a beden od banánů. Jistě, dalo by se namítat, že k životu to stačí, ale chcete takhle opravdu bydlet až do padesáti?

Podívejte se s námi na pět základních věcí, které pošoupnou mužské bydlení na vyšší úroveň.

1. Zařízená ložnice

Je to sice trošku větší položka, ale romantika na matraci ve spacáku nemůže trvat věčně. Uvidíte sami, nakolik vaše ložnice prohlédne s přidáním postele, jednoduchého nočního stolku a pěkného a příjemného ložního prádla. Za postel vám budou vděčná přinejmenším vaše záda, a koneckonců i ženy se do postele budou určitě hrnout ochotněji než na matraci.

pillows-1031079_1920

2. Chlapská pohovka

Ať už doma máte televizi nebo ne, určitě se vám bude hodit pořádná pohovka, na které si budete moci odpočinout, vypít kávu nebo dodělat resty do práce. A i případná návštěva se bude moci posadit jinam, než na polštář povalující se na zemi…

3. Dekorace

I když se říká, že ozdobné serepetičky tahají do bytů spíše ženy, i v interiéru mužského bytu není na škodu nějaká ta dekorace. Může to být třeba zajímavý obraz nebo fotografie na stěně (a ne, opravdu nemyslíme to, že byste si měli do bytu dávat obrazy krajinek a ovocných zátiší). Jde ale o to, že nástěnná dekorace vyplní strohý prostor a zútulní byt.

visualization-1507999_1920

4. Pračka

Samostatný muž se pozná podle toho, že si dokáže svoje trenky vyprat i sám. Pokud stále ještě vozíte v sobotu dopoledne své špinavé prádlo na vyprání k mamince, hluboce se nad sebou zamyslete. To, že se o vás de facto pořád stará vaše máma, na vás nevrhá zrovna příznivé světlo.

5. Alespoň dva talířky

I když si sám doma možná jste schopen uvařit leda tak čaj, není na škodu mít v bytě nějaké to kuchyňské vybavení. Co kdyby vás náhodou někdo přišel navštívit a chtěl vám rovnou i uvařit, že. Takže byste měli mít možnost doma uvařené jídlo také kultivovaně sníst a nedlabat jej vařečkou z hrnce. A hrnec, pánev a sada příborů se taky nikdy neztratí!

dishes-938747_1920

Foto: Pixabay