Špičkoví světoví výrobci smartphonů zkrátka nemůžou přestat odkoukávat postupy svých konkurentů. Teď už to ale trochu přehnali…

Apple očividně Samsungu záviděl, že mu jejich vybuchující telefony kradou chvilky slávy na výsluní. A tak si vyrobil vlastní explodující smartphone. Na fotografiích nešťastného majitele můžete jasně vidět matný černý iPhone 7 Plus, který rozhodně vypadá, jako by právě prošel peklem. Na rozdíl od Galaxy Note 7, jehož problém byl ve vadných bateriích, je důvod u Applu zatím neznámý. Podle vlastníka totiž přístroj vybuchl ještě předtím, než mu ho stihli doručit.

iphone-7-exploding

„Něco se muselo stát mezi továrnou a doručením,“ to je všechno, co se k téhle záhadě zatím dozvíme. Apple doposud žádné veřejné prohlášení nevydal a stejně tak neučinila ani dopravní společnost UPS, která měla balíček na starosti. Příčinu ale hledat musí. Vlastník totiž podal žádost o náhradu škody.

Proč k tomu dochází?

Kam až tahle móda dokonalých, ale životu nebezpečných technologií zajde? Jsou nám společnosti kvůli vysoké konkurenci a boji o větší zisk schopny předhazovat stále více život ohrožující novinky? Možná by se oba giganti měli zamyslet nad svou lehkovážností. Je jasné, že hlavním cílem Samsungu bylo vystřelit svého tahouna dříve, než se to podaří Applu. A tím pádem se nabízí otázka, zda díky tomu nezfalšoval nebo neurychlil nějaké testy a přehlédl tak zásadní chybu. Ale proč Apple? Podlehl tlaku očekávajícího světa na datum vypuštění novinky?

lobq3lc

Kdo ví, možná se jedná pouze o individuální případ, který má na svědomí doručující společnost. Jedno je ale jisté. Měli bychom dávat více pozor na to, co si kupujeme. Samozřejmě, je možné celou věc přejít pouhým mávnutím ruky. Pokud ale o nic nejde, proč by aerolinky zakazovaly nabíjet Samsungy Galaxy Note 7 na svých palubách? Uvážení je jen na vás.

ldkka28

Zdroj: 9gag

Foto: bgr.com