Dneska už jsou emoji skoro na všechno. I když byste si možná mysleli, že už žádné nové vymyslet nejde, Apple se rozhodl, že jich pár přidá. Takových sto. Pro začátek.

Tenhle technický obr v pátek oznámil, že nový update iOS tento týden bude obsahovat víc expresivní „smiley“ emoji, pohlavně neutrální emoji (jakože bez copánků a fousů), různá mytická stvoření, oblečení, více jídla (jako kdyby lilek nestačil) a zvířata.

Jako ukázku jich Apple poskytlo víc jak dva tucty. Třeba emoji ježka, čínského jídla z donášky, žirafy, víly, dinosaura, brokolice, a protože pro trh už jsou Vánoce vlastně za rohem tak i třeba sáňky a šálu. A protože před Vánoci je tu ještě Halloween, mezi novou várku se zapojí ještě emoji upíra.

Krom toho bude nový balíček obsahovat i znaky „I love you“ ve znakové řeči pro neslyšící a protože jistě všichni toužíme po pravém vyjádření svých pohnutek, přibude i výraznější emoji vzteku. Nováčci se objeví v developerské a veřejné betě iOS 11.1. Firma známila, že budou šířeji dostupné v teprve připravovaných softwarových updatech pro iOS, macOS a watchOS.

Možná si pamatujete na nové emoji oznámené na Světovém dni emoji, kde se Apple vytáhl s dalšími novými přírustky, jako třeba s emoji kojící ženy, nebo ženy v hidžábu.

Apple se snaží zařadit pro uživatele nové, originální možnosti. Velkou novinkou jsou například genderově-neutrální emoji, plus návdavkem přidává Apple různé nastavení barev pleti u stávajících smajlů. V těsném závěsu jsou pak i vlajky jednotlivých států.

Apple ale přírozeně není jediná společnost, která se snaží být emoji-inkluzivní. Facebook vypustil před časem sadu nových rodinných emoji s různými tóny pleti a variací rodinných párů.

Unicode Consortium, nezisková organizace, která udává standard pro emoji a jiné softwary schválila novou várku od Apple. Proto vůbec mohou jít směle do našich chatů. Apple i Google vytvářejí své vlastní verze schválených podob, drží se základního zadání od UC.

Proto vypadají různá emoji jinak na iPhonu a jinak na zařízeních s Androidem.

Android totiž nezůstal pozadu a mezi svá emoji dodal figury jako T-Rex, oranžové srdce nebo zvracící obličej. Většina jeho předchozích emoji totiž sklidila kritiku, že vypadají jen jako neforemné „bloby“.

Source: CNN, Tech30  Image Credit:  © Apple

 

______________________________________

Další podobné vychytávky najdeš v naší rubrice TECH