Beef mezi rappery Lil Uzi Vertem a Rich The Kidem eskaloval už od začátku roku. A taky mohl vydání RTK debutové desky „The World Is Yours“ trochu okořenit, jak mnozí spekulují a jak se taky stalo.

Uzi není dlouhodobě spokojený s labelem, pod kterým funguje. Labelu Generation Now DJ Drama a DJ Don Cannona se upsal už v roce 2015 a několikrát se vyjádřil k tomu, že ho label prakticky obírá. Naposledy zhruba na začátku letošního roku.

RTK si dovolil Uziho popíchnout, že měl raději uzavřít deal s ním a připojit se k jeho Rich Forever Music labelu, když měl v minulosti šanci. Na to Uzi odpověděl: „Boy, I´m not signing for 20tracs.“ Konverzace proběhla na Twitteru v řádu pár hodin a RTK ještě Uzimu odpověděl ve svých instastories.

V rádiu Power 106 se později RTK vyjádřil, že by s Uzim dnes už deal stejně neuzavřel. Narážel na to, že v roce 2015 to byl právě Uzi, kdo začal tenhle beef, a sice tak, že si obarvil dredy na zeleno a vyfotil se s krabem za 1000 dolarů. Napodoboval RTK a ještě ho na fotce označil. RTK na to nezapomněl a věnoval Uzimu single na nové desce s názvem „Dead Friends“, ve kterém se Uzimu vysmívá a pohřbívá ho.

Uzi se k tomu nikdy moc nevyjadřoval a pokud byl tázán, posílal RTK jenom lásku. Ovšem až do minulého víkendu, kdy se tito dva potkali ve Philadephii na akci The Roots Picnic. Oba se nejprve potkali na ulici, kde si vyměnili názory (první video), následně se vše přeneslo dovnitř kavárny, kde byl Uzi údajně první, kdo dal ránu (druhé video). Oba rappeři byli obklopeni ochrankou, takže se následně na moc nezmohli. Pravděpodobně to ale není naposledy, co o jejich beefu slyšíme.