Víte, jaké barvy kravaty se hodí na kterou příležitost? A jak správně zvolit kravatu a košili? Nesmrtelné kombinace i inspiraci naleznete v článku.

Prezentování na veřejnosti odráží naše vychování a způsoby. Proto bychom společenskému oblečení měli věnovat důkladnější pozornost a nenechat nic náhodě nebo outfity nevybírat na poslední chvíli. Základem je vybavit šatník několika nesmrtelnými kombinacemi, ve kterých při žádné příležitosti nešlápnete vedle.  Možná si řeknete, že kravata je přece jen malý doplněk a hlavní pozornost přináší správně zvolený a drahý oblek. V tomto případě platí spíše dobře sladěné barvy a čistota. Takže co obléct na párty, a co do kanceláře? Čemu se raději vyhnout, a které kousky určitě zahoďte?

Účel světí prostředky

Když jdete večer někam na párty, rozhodně byste neměli používat stejnou kravatu jako do kanceláře, na svatby nebo pohřby. Každá událost stejného charakteru vyžaduje jiný typ připravenosti, a abyste si neutrhli ostudu, je důležité znát alespoň základy. Na rozdíl od ostatních módních trendů se moc často nemění, a i když ano, probíhají jen malé úpravy. S nově nabytými znalostmi si vystačíte pravděpodobně celý život.business-170645_1280

Jestliže po vás v práci vyžadují nošení obleku, máte prakticky dvě odlišné možnosti. V pracovním prostředí nešlápnete vedle s jakoukoliv ladící dvojicí kravaty a košile. Pokud ale častou náplň tvoří obchodní schůzky s klienty, je důležité být obezřetnější. Nejlepší kombinací je červená kravata s bílou košilí. Můžete použít třeba elegantní slim, které jsou užší než ty klasické. V létě volte o něco světlejší a v zimě tmavší odstíny.

Občas náš život zasáhnou události, které prožijeme ideálně jen jednou za život, nebo v malém množství. Proto bychom si na ně měli pořídit třeba i dražší kousky, které už nikdy jinak nevyužijeme. Na svatbu by se správně mela nosit bílá svatební kravata k bílé košili. Ale pokud v ní nemáte zrovna nejlepší pocit, nosí se také černé, šedé, nebo takové, které ladí se zbytkem obleku. Třeba modré sako a kalhoty s kravatou ve stejném odstínu. Klasika však znamená bílou. Na pohřby je nejdecentnější černá, ale pokud nemáte, je možné vybrat také šedou s černými vzory.

A jak zazářit na párty? Tady je styl o něco volnější než v předchozích typech událostí. Dobrým výběrem je jednobarevná pestrá kravata, například v bordó barvě, v kontrastu s košilí. Zvolit můžete opět různé užší typy, třeba ve dvojicích o trochu níže.suit

Na co dávat pozor

Pokud nechcete vypadat jako nezkušený jelimán, nikdy nekombinujte tmavou košili se světlou kravatou. Docílíte maximálně toho, že si vás ostatní spletou s nějakým americkým gangsterem. Zkrátka na černou s bílou nebo modrou, růžovou a stříbrnou zapomeňte a vymažte je ze svého života.

Ti, kteří si ještě nevypěstovali kritické oko, by se měli vyhnout vzorovaným košilím. Jestli se vám však už teď nějaká válí v šuplíku a chcete ji mermomocí využít, oblékejte ji jen s nějakou jednobarevnou tmavší kravatou ve stejném odstínu nebo se stejným, ale MENŠÍM vzorem.pexels-photo-59554

Správná inspirativní cesta

Takže, teď už máme na čem stavět a můžeme pokročit k něčemu těžšímu. Předtím ale ještě pár posledních malých rad. Když vás velký výběr barev v obchodě zažene do kouta, zvolte tu, která vám ladí k očím. Nejkvalitnější jsou kravaty z hedvábí nebo 100% bavlny. A poslední, správná délka je taková, když vám špička po zavázání sahá ke sponě na opasku.

Konečně už všechno víte a jaké jsou ty další odvážnější kombinace pro profíky? Skvěle vypadá modrý oblek s modro-bílou proužkovanou košilí a modrou kravatou, šedý oblek s bílou košilí a bordó kravatou, šedý oblek se světle modrou nebo kostičkovanou košilí a oranžovou kravatou, nebo hnědé a zelené barvy.business-suit-690048_1920

Foto: Pexels, Pixabay, Pinterest