Sedmdesátiletý Gunther žije v Berlíně. Od svých vrstevníků se ale diametrálně odlišuje. Žije stylový život ve stylovém oblečení.

K hipsterské dokonalosti mu už chybí jen plnovous a iPhone, ale jinak je čilý sedmdesátník dokonalou ikonou hipsterského stylu. Jeho líbivé módní kreace sestávají většinou z motýlku, stylových džínů, vestičky a nezbytného klobouku.

„I lidé na ulici se za mnou otáčejí a říkají mi, že vypadám dobře. Ptají se na recept, jak to dělám,“ usmívá se berlínský švihák, který dodává, že na podobné dotazy odpovídá jen tím, že se snaží oblékat a vypadat tak, aby se především líbil sám sobě a cítil se pohodlně. Jeho oblečení je podle něj odrazem jeho vnitřního já.

Guntherova životní filozofie, která mu dodává záviděníhodný životní elán i se sedmi křížky na krku, je prostá, ale mohla by být tesána do kamene. „Lidé by se měli chovat tak, jak si myslí, že je to pro ně nejlepší. Ideální je se vždy vydat tou nejjednodušší cestou, protože jedině tak se mohou lidé vyhnout zbytečnému stresu, pro který není v pohodovém životě místo,“ vysvětluje upravený elegán.

dedek1

Gunther má tedy nejen neuvěřitelný životní nadhled, elán a zkušenosti, ale v berlínských ulicích vyniká také svým vytříbeným módním vkusem. Ve svých sedmdesáti letech jej tak můžeme směle prohlásit za nejstylovějšího Němce své generace.

Životní nadhled čilého gentlemana se projevil také při nedávném mediálním faux-pas, kdy mu média přisoudila úctyhodný věk 104 let. Vitální Němec se ale příhodě od srdce zasmál a pobavil se nad plytkým pohledem bulvárních médií.

Stylových mužů ve vyšším věku, jako je třeba právě Gunther, je na světě méně, než by bylo vhodné. A proto mu přejme vše nejlepší a doufejme, že svým vytříbeným stylem inspiruje další muže svého věku.

dedek2 dedek3 dedek4 dedek5