Poněkud prekérní problém musí řešit americká spermobanka. Svým klientům totiž poskytla spermie, které patřily zločinci.

Vskutku problém hodný Ameriky, chtělo by se říct. Spermobanka v americkém státě Georgia totiž nabízela klientům pod číselným kódem 9623 sperma dárce, který podle všeho vykazoval naprosto ideální vlastnosti.

Vždyť kdo by nechtěl svému dítku předat genetický materiál pohledného, zdravého muže s IQ Alberta Einsteina a vysokoškolským diplomem z neurologie. Po dárci snů sáhlo celkem 26 amerických, kanadských a britských párů, kterým se celkem narodilo 36 dětí.

sperm-956480_1920

Jenže ejhle! Rodiny se kvůli administrativní chybě dozvěděly totožnost dárce, kterým je devětatřicetiletý Chris Aggeles. Prozrazení totožnosti dárce by samo o sobě ještě tolik nevadilo, kdyby se zároveň nejednalo o muže, který má hned několik záznamů v trestním rejstříku a soudní dokumenty navíc naznačují podle listu The Times také psychickou chorobu.

Pokud Aggeles právě neseděl ve vězení za novou loupež, pracoval sporadicky v restauraci připravující steaky, anebo v pizzerii.

fingerprint-150159_1280

Spermobanka se nyní může připravit na sérii žalob; první z nich už podala matka šestiletého syna z kanadského Ontaria. Viní spermobanku, že chybně uvedla charakteristiku, zdravotní stav i kvality dárce. Nejvíc ji vyděsila skutečnost, že podle soudních dokumentů je „biologický otec jejího dítěte schizofrenik, což je genetické a dědičné“, uvádí žena v žalobě, kterou podala v USA i v Kanadě.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay