Co víc si přát?

Literatura a víno tvoří ideální dvojici pro dlouhé, nostalgické zimní večery. Téhle výhodné symbiózy využila firma Librobottiglia, jejíž název vznikl v italštině spojením slov kniha a láhev. Její novinka na trhu zkrátka vzala svá mini vína a zabalila je do malých knížek s krátkými příběhy. „V současnosti čteme knihy na počítačích, tabletech a mobilech. Proč ne na láhvi od vína?“ vysvětlují výrobci. A víte co? Nenapadá mě žádný dobrý důvod, proč bychom nemohli.

Firma láhve vymyslela speciálně pro vinný sklípek Matteo Corregia a každý příběh, ať už thriller nebo komedie, byl pečlivě vybrán, aby korespondoval s charakteristikou vína. Každá láhev vám naplní dvě plné skleničky, což je tak akorát. Sednete si, odpočinete a vydáte se na úžasné literární dobrodružství.

wine

Zatím existuje celá kolekce jen v italštině, ale podle mě je jen otázka času, než se nápadu chopí alespoň nějaké anglické vydavatelství. Pokud tenhle dynamický jazyk náhodou ovládáte, můžete vybírat mezi suchým červeným spárovaným se sladkou bajkou „Žába v bříše“, červeným s láskyplným příběhem „Miluju tě. Odpusť mi“ nebo lehkým bílým v kombinaci s humornou detektivkou „Vražda“.

A my ostatní, pro které je italština španělskou vesničkou, se zatím musíme spokojit s klasickou knížkou a vínem ze supermarketu.

photo-1468322931232-d3cb4c7da350

Zdroj: bustle.com

Foto: Bustle, Unsplash