Herečka Carrie Fisher bude pravděpodobně už navždy spojována se svou nejslavnější rolí princezny Leiy v kultovních Star Wars. Stejně jako Mark Hamill, představitel Luka Skywalkera ve stejném fimu, nedokázala své slávy dostatečně využít, což dokládají její pozdější filmy, ve kterých ztvárňovala spíše vedlejší role.

Leia
„Ty bikiny byly přesně tím, co budou nosit topmodelky v sedmém kruhu pekelném.“ (Carrie Fisher)

V roce 1983 přišel George Lucas s pokračováním v podobě „Návratu Jediho“. Carrie Fisher bylo tehdy 27 let. Ve filmu se princezna stane zajatkyní Jabba Hutta a je donucena mu sloužit jako otrokyně ve slavných a herečkou nenáviděných bikinách.

„Ty bikiny byly jako z oceli nebo z tvrdého plastu. Jen co jsem si lehla, hned se zvedly. Za mnou jste mohli vidět zpříma na Floridu. Zeptejte se Bobba Fetta,“ okomentovala natáčení filmu sama herečka.

Leia-4

Když magazín „Rolling Stone“, tehdy vydával článek o působení Fisherové v dalším pokračování filmu, zdála se kalifornská pláž tím nejlepší místem pro fotoreportáž hereckých představitelů. Na snímcích zapózovala s Darth Vaderem, Ewokem a Gamorským strážcem.

Podle informací bikiniwikipedie (ano, čtete správně), musela být hereččina bujná prsa striktně zafixována lepenkou, aby se zabránilo jejich případnému „útěku“ (který by asi přítomnému štábu určitě moc nevadil).

„Ve vesmíru se těžko setkáte se spodním prádlem,“ vtipkovala.

Leia-5

Po třicetileté pauze jsme mohli herečku spatřit v nejnovějším pokračování Star Wars: Síla se probouzí. Tentokrát v roli generála Leiy Organy. Před samotným uvedením snímku byla herečka pod palbou otázek, „zda-li stále vlastní své proslulé bikiny.“ „Nosím je při zvláštních příležitostech a pro štěstí. Právě teď je mám na sobě pod oblečením,“ zareagovala Fisherová.

V časopise Wall Street na otázku, zda-li je pravda, že společnost Disney chce ukončit prodej předmětů s tématikou Leia – otrok odpověděla: „Je to hloupost. V zákulisí jsme na tohle téma zavedli řeč: Co řeknu svým dětem, že mám na sobě takový kostým? – Řekni jim: Zajal mne obří slimák a donutil mne ten stupidní kostým nosit. To se mi nelíbilo. Tak jsem ho zabila a kostým sebrala.“

zdroj: mashable.com