Obliba českých pivnic či kubánských a amerických barů není v Praze ničím neobvyklým. Když se na jaře tohoto roku v těsné blízkosti pražské „Stodolní“ , tedy Dlouhé, objevil nový bar s názvem „L’ Fleur“, milovníci kvalitních stylových barů zpozorněli.

Jak přiznává duchovní otec myšlenky Miloš Danihelka, inspiraci čerpali v Paříži v Experimental Coctail Clubu, který navštívili asi před čtyřmi roky s kolegou Eduardem Ondráčkem. Co je na baru tolik uchvátilo? Krásný rustikální interiér s obnaženými cihlami a dřevem, pohodlné gauče, ale hlavně vynikající drinky s příběhem a barmani, kteří z Vás dostanou Vaši chuť třeba při rozhovoru na sedačce.

Podívali jsme se tomuto baru ve francouzském stylu na zub, abychom čtenářům EYEmagu sdělili naše pocity.

Poloha „Květiny“ v ulici V kolkovně v těsném sousedství legendárních barů Tretter’s a James Dean je skvělá volba. Pokud se budete nudit, za minutu už sedíte v jiném baru a o to v této lokalitě jde především. Žádné přejezdy, zkrátka v centru zábavy.

Hned po příchodu do podniku nemůžete přehlédnout řezanou sochu Doma Pérignona v životní velikosti. Mnich, který je symbolem známé značky šampaňského, je podobný tomu, který zdobí i vchod do sídla společnosti Moët & Chandon v Épernay. Nestojí tu náhodou, na nápojovém lístku naleznete více než 120 druhů lahodného šumivého moku. Vévodí mu značka Deutz, která je zde zalistována jako „house champagne“, ale nikdo Vám ji nenutí, jde o Vaše chuťové pohárky.

22009_545525472255775_5178975384514138556_nOstatně při pohledu do vinotéky objevíte skvosty jako Dom Pérignon P3, Fleury Siecle D‘ Or 1990, Krug Clos du Mesnil 2000, Dom Pérignon 1982, 1995, 1995 rosé, 1996, 1998, 2004 rosé, Vine des Princes De Venoge 1993 a další. Pro ty, kteří nevědí, jsou to opravdu znamenité kousky, třeba se v některém z dalších článků na EYEmagu podíváme na jejich samostatné recenze, ale věřte, že hodnota této vinotéky jde do milionů korun.

Výběr delikates nekončí u vína. Koňaky, armaňaky, absinthy a whisky, to vše jsou nápoje, které jsou spojeny s francouzskou gastronomií. A pokud Vás zarazilo spojení Francie a whisky, pak možná ani netušíte, že Francie je v konzumaci tohoto moku na prvním místě v přepočtu na hlavu.

Všechny drinky jsou obdařeny příběhem a originálním servisem. „Chceme tím ještě více pozdvihnout mixologickou kulturu u nás. V Česku funguje spousta krásných barů, kde myslí na to, aby měl drink hlavu a patu. Ale vycestujte do Londýna a zjistíte, že v top podnicích jsou tam s propracovaností drinků ještě o kousíček dál. My se jim, samozřejmě, například kvůli prodejní ceně nemůžeme rovnat, ale snažíme se k nim co nejvíc přiblížit,“ tvrdí Miloš Danihelka.

Za drink zaplatíte v rozmezí od 175 do 245 Kč. Vzhledem k interiéru, lokalitě a zejména surovinám a pracnosti nápojů je to za nás cena přátelská. Chválíme i politiku akčních nabídek, kdy můžete při každé návštěvě ochutnat jiný druh vína (v našem případě například sklenka Champagne Deutz začínala na 195 Kč.)

Naše doporučení? Pokud mate rádi bary jako Tretter’s nebo Bugsy’s určitě zajděte L’Fleur alespoň vyzkoušet. My se sem vrátíme opravdu brzo, mimo jiné protože přímo pod koktejlovým barem se právě otevřel taneční klub „Steampunk“, druhá část projektu. Ale to je na další recenzi.

Hodnocení vychází ze stavu hlasování na www.gastrobooking.cz v době psaní článku. Pro aktuální údaje navštivte web o gastronomii www.gastrobooking.cz.  

V Kolkovně 920/5
110 00 Praha 1-Staré Město

Otevírací doba:
Mon-Sun: 18:00 – 03:00

www.lfleur.cz

Rezervace: +420 734 255 665