Opustil nás další výrazný hudebník. Tentokrát zpěvák skupiny Linkin Park, která nedávno vystoupila v Praze. O to větší šok je, že krátce na to přišla taková zpráva. Chester Bennington se oběsil ve své rezidenci v Los Angels.

Chester údajně roky bojoval s alkoholem, drogami a různými démony. Tohle, ovšem, sedí na celou řadu hudebníků. On to měl podložené nejen citlivou uměleckou duší, ale i zážitkem z dětství, kdy ho zneužil starší muž. Když o tom Chester mluvil, sám zmiňoval, že kvůli tomu několikrát uvažoval o sebevraždě. Nepřidalo mu ani nedávné úmrtí blízkého přítele Chrise Cornella, který se také oběsil, a který by hlavně dnes oslavil třiapadesáté narozeniny. Což nebude náhoda.

V takovýchto případech se většinou jedná o mix různých důvodů. Možná můžeme zmínit i kontroverzní přijetí posledního alba Linkin Park pojmenované One More Light. Recenze se velice různily, ale obecně se o desce mluvilo jako o výrazně komerčnější a řada lidí rovnou vyjadřovala názor, že „se Linkin Park zaprodali“. Sám Chester na takové názory reagoval emotivně – konkrétně doporučoval jejich šiřitelům, aby se „bodli do ksichtu a šli se vy*rat“.

Chester Bennington svou sebevraždou ukončil poměrně plodný život. Několik filmových rolí, sedm desek s Linkin Park, různé spolupráce napříč žánry… Chester toho stihl hodně. Nejvíc na něj budou vzpomínat jeho blízcí. Nechal po sobě šest dětí.