S každým dalším rokem přinese módní diktát požadavky na pořízení nových kousků oblečení nebo doplňků, bez kterých se stylový muž následující sezonu prostě neobejde. Honba za sezónními kousky je prakticky nekonečná a abychom předešli kompletní obměně šatníku opakující se každý rok, můžeme část nahradit nadčasovými kousky, které se dají s grácií vynosit po léta.

Pokud nepatříte mezi milovníky nákupů a pobyt v obchodních centrech vám nahání husí kůži, nezoufejte. Rozhodně nemusíte žít beznadějný život módních outsiderů, protože existují krásné kousky nadčasové klasiky, v nichž můžete chodit i několik sezón po sobě, aniž by se na vás kdokoli díval skrz prsty.

Každá pánská šatní skříň by zkrátka a dobře měla mít několik absolutně základních prvků, bez nichž by se muž dnešní doby zkrátka a dobře neobešel. Ať již patříte mezi ty, kteří sledují módní trendy, nebo se řadíte do skupiny univerzálně oblékaných mužů, podívejte se s námi na to, co byste si do skříně rozhodně měli doplnit!

fashion p 03

Dobře padnoucí oblek

Jakkoli se snažíte argumentovat tím, že oblek rozhodně nevynosíte, vězte, že kvalitní oblek je prostě základ. Možná si zčistajasna nevybavíte příležitosti, při nichž byste formální oblek během roku vynosili, ale pokud jsou alespoň tři za každý rok, pak se vám investice do obleku vyplatí.

Pamatujte na svatby, křtiny, kulaté narozeniny, plesy, návštěvy divadla nebo nedejbože pohřby. To vše jsou události, při nichž pěkný oblek rozhodně využijete. Speciální kategorií jsou pak pracovní pohovory a schůzky. Při pracovním pohovoru hraje roli prakticky všechno. A velká část se odvíjí od prvního dojmu, který uděláte.

Ačkoli je jasné, že pracovní pohovor neuhrajete jen na pěkné oblečení, uvědomte si, že i svým zevnějškem komunikujete a poskytujete tak svému okolí určité informace. A věřte, že značkový, propracovaný oblek ušitý z kvalitního materiálu je od toho vietnamského z hrubé látky s povytaženými nitkami poměrně snadno rozeznatelný. Nehledě na to, že dražší obleky vám upraví na míru tak, aby vám opravdu skvěle sedly a dělaly reprezentativní dojem i tak trochu místo vás.

fashion p 05

Kvalitní košile a k ní přiladěná kravata

Lobbujeme za alespoň jednu kvalitní košili s dlouhým rukávem v pánském šatníku! Do společnosti ji totiž vždy jako když najdete. I kdybyste měli opravdu disponovat jen jednou košilí z kvalitního materiálu, je to určitě dobře, protože pokud navíc zvolíte barvu, která vám lichotí, budete za elegána.

Třešničkou na pomyslném dortu je výběr kravaty, kterou rovnou přiladíte ke stylu a barvě košile. Není totiž opravdu nic horšího, než když těsně před odchodem probíráte svou sbírku kravat, kterou jste zdědili po dědečkovi a dvou strýčcích, a nezbude vám, než konstatovat, že k vaší košili se ani jedna z kravat prostě nehodí.

A módní faux pas vesele pokračuje tím, že ze zoufalství a nutnosti přece jenom jednu z těch strýčkových a dědečkových příšer k té krásné kvalitní košili vyberete.

fashion 06

Mokasíny nebo loafers

I když jsou mokasíny tak trochu spjaty s tvídem oxfordských profesorů, nezavrhujte je. Jsou univerzální a maximálně nadčasové. Vždyť kolik desetiletí se to už v Oxfordu nosí, že? Jejich výhody oceníte zejména v létě při neformálních příležitostech, kdy se nechcete „pařit“ v uzavřených botách, a nechcete vyrážet v trekových sandálích, které jsou mezi českými muži obzvlášť oblíbené.

Mokasíny můžete s klidem obout k džínům, plátěným dlouhým kalhotám, hodí se ale i ke kraťasům. A hlavně je jen na vás, jestli je budete nosit s ponožkou nebo bez, v obou provedeních totiž vypadají dobře.

fashion 07

Stylové sluneční brýle

Mžourání proti sluníčku není zrovna přitažlivé. A proto se nebojte investovat do stylových slunečních brýlí. Pokud patříte mezi ty, kteří jsou schopni za jedno léto ztratit, zapomenout nebo rozbít rovnout tucet slunečních brýlí, přizpůsobte tomu samozřejmě jejich cenu. I v levnějších variantách se dá najít poměrně stylový kousek, jehož ztráta vás psychicky ani finančně nezruinuje.

Hodinky

S příchodem chytrých telefonů se nošení hodinek dostalo do pozadí. Ale ruku na srdce, neobtěžuje vás například v kavárně ležící obří telefon na stole, který navíc váš společník nebo společnice co pět minut urputně rozsvítí a kontrolují? S hodinkami můžete kontrolovat čas diskrétněji a hlavně elegantněji. Protože při kontrolování mobilu mnohdy narazíte na zprávu, kterou je nutno bleskově vyřídit a váš protějšek je tak nucen koukat na to, jak se mu nemůžete věnovat.

Krásné a stylové pánské hodinky jsou luxusní záležitostí, která mužskému zápěstí dodává punc elegance a jakési mužnosti. A ženám se mužské hodinky líbí, proč by si je jinak samy pořizovaly i pro sebe? Zkrátka a dobře, hodinky na ruce by měly být výbavou každého muže.

Fashion p 0

Nadčasové jeansy

O tom, že by měly opět být skvěle padnoucí, není pochyb. Pro mnoho lidí jsou jeansy každodenní univerzální uniformou, v dnešní době obchody hýří nepřeberným množstvím barev a stylů těchto nadčasových kalhot. Není ale na škodu mít v šatníku kromě vyšisovaných jeansů a jeansů s roztrhanými koleny taky jedny „slušňácké“.

Takové jeansy, pořízené v obchodě zaručujícím kvalitu, vám mohou vydržet tři až pět let, vynosit je můžete i na formálnější příležitosti. Ačkoli je to hanebný úpadek, i do některých divadel už můžete přijít v džínech a pěkné košili a uvaděčka vás nevyhodí. Což se ale nedá garantovat v případě, že se divadelního zážitku budete dožadovat v kalhotech, z nichž více či méně úmyslně trčí roztrhané cáry.

fashion 08

Foto: Pexels, Pixabay