K příležitosti oslavy druhých narozenin brněnského hudebního klubu Sono Centrum vystoupí maďarská rocková kapela Omega, která se může honosit už padesátiletou hudební kariérou.

Veteráni progresivního rocku potěší své početné české fanoušky 11. května tohoto roku, vstupenky už byly uvolněny do prodeje. Jejich cena začíná na 890 korunách, zjistila ČTK z klubového webu.

Maďarská kapela Omega vznikla v roce 1962, stěžejní pro její kariéru byla zejména sedmdesátá léta, kdy hudebníci dalece přesáhli hranice tehdejšího východního bloku. Ve skupině dodnes působí zakládající členové, zpěvák János Kóbor a klávesista László Benkő. Styl kapely získal nálepku space-rock.

pexels-photo

Svůj zatím poslední český koncert odehrála Omega loni na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Zaplněnému letnímu kinu zahrála spolu s českým Olympikem. V minulosti Omega koncertovala také v Praze. V Lucerně v roce 2012 slavila své padesátiny.

K hitům skupiny Omega patří Gyöngyhajú lány. Čeští fanoušci skladbu znají v podání Aleše Brichty pod názvem Dívka s perlami ve vlasech.

V brněnském Sonocentru letos vystoupí i další rockoví veteráni. V květnu se do Brna vrátí skotská skupina Nazareth, v říjnu pak angličtí Slade.

Zdroj: ČTK