Pohodové prosluněné letní festivaly jsou za námi a jediné, co nás čeká je práce a chladné počasí. Pročísněte stereotypní atmosféru jedním ze skvělých koncertů, které pro nás zahraniční interpreti přichystali! 

Paleta koncertů je letos opravdu pestrá. Vybere si metalový fanoušek, následníci popu, alternativnějších stylů, písničkářů i rebelští rockeři. Pražská pódia se nenechávají zahanbit, zapomínají na malinkost naší republiky a přivážejí světové formáty, hýbající současným hudebním světem.  A na co se teda můžeme těšit? Vezmeme to hezky popořadě.

Passenger

Pokud jste ho nestihli na ostravském multižánrovém festivalu Colours of Ostrava, udělali jste opravdu velkou chybu. A pokud ji nechcete udělat znovu, utíkejte rychle koupit lístky, protože tenhle termín fakt hoří!  Britský písničkář zvládl bravurně sám zaplnit celou hlavní stage a předčil spoustu několikačlenných skupin. Tentokrát přiveze už 2. října do pražské Lucerny i celou svou kapelu, takže to bude určitě pořádný hudební nářez. A zážitek nebude jen z chytlavých písniček, ale často ke koncertu připojí i celý příběh o tom, jak text vznikl a jaká událost ho inspirovala. Aktuální cena vstupenek: 750 korun.passenger

Twenty One Pilots

Tahle americká dvojka se už určitě prozpívala do několika českých obýváků. Někdo by si mohl říct, že indie pop, rock a hip hop snad ani nejde dohromady, ale kluci všem ukazují, že styly se dají míchat rozmanitě, a přesto to zní dobře. Na útrapy v práci můžete zapomenout už 4. listopadu, minimálně do chvíle, kdy začnou zpívat text své teď možná nejznámější písničky Stressed Out: „Wish we could turn back time, to the good old days, when our momma sang us to sleep, but now we’re stressed out.“ Se vstupenkami vás ale bohužel zklamu. Tipsport Arena je sice velká, ale ne natolik, aby uspokojila velký zájem. Takže pokud nebudete mít štěstí a někdo se lístků na poslední chvíli nebude chtít zbavit, budete muset počkat na další turné.

Tom Odell

Pro citlivé duše je tady další anglický písničkář, na kterého můžete vzít svou přítelkyni. Jeho romantické texty hlavně o lásce z první desky jako Another Love, Can´t Pretend ocenili nejen miliony fanoušků, ale také hvězdné formáty jako Elton John, Billy Joel nebo The Rolling Stones. Proto se není čemu divit, že letos vystřelil další úspěšné album, se zatím třemi klipy. V jednom z nich, si dokonce zahrál hlavní představitel populárního seriálu House of Cards Kevin Spacey. A kdy a kde? 26. listopadu v Malé sportovní hale. Cena vstupenek: 802 korun.

odell-tom-5374b37904c29

Bastille

V Praze se o návštěvníky a výběr koncertů strhne 26. listopadu litý boj. Kromě Toma Odella totiž vystoupí ještě jedni návštěvníci z Britských ostrovů, které mimo jiné také hostil před dvěma lety ostravský festival Colours of Ostrava. Ano, jsou to Bastille. Charismatická čtveřice, která se vyšplhala na žebříčky popových hitparád hlavně se singly Pompeii a Things We Lost In The Fire. Takže neváhejte! Za 890 jsou ve Fóru Karlín „jenom“ vaši!

Green Day

Po sedmi letech jsou naši oblíbení američtí punk-rockeři zase tady a dokonce i s novým albem! K tomu snad ani není co dodat. Kdo je nezná, jako by nežil. A kdo natěšeně nesledoval oznámení nového alba jakbysmet. Škoda jen, že i když je koncert až 22. ledna příštího roku a Tipsport Aréna je opravdu velká, lístky mizí světelnou rychlostí. Takže rychle nakupujte, protože bůhví, kdy zase budeme mít možnost rozdovádět naše skryté divoké já.

green day

Apocalyptica

Další muzikantská čtveřice tentokráte z Finska, která perfektně snoubí preciznost a violoncello. Je snad nemožné, abyste o ně zatím někde nezavadili. Jejich specialitou je přeměna heavy metalu známých skupin na díky nástrojům o něco jemnější skladby. Takoví trochu romantičtější 2Cellos, kteří letos v Česku také vystupovali. A kde? Opět ve Fóru Karlín už od 880 korun!concert

Foto: Unsplash, a2ua.com, fanart.tv