Jestli jste se někdy dívali na The Walking Dead či The Last Man On Earth nebo jenom máte rádi apokalyptické teorie, určitě už vás nejednou napadlo, jaké by to bylo, kdyby něco takového skutečně propuklo. Jak se co nejlépe ubránit?

V moderní společnosti jsme si zvykli brát všechno jako samozřejmost. Věci jako internet, mít se s kým jak spojit, světlo, teplá voda, elektrický vařič, to všechno je neodmyslitelnou, ale také snadno ztratitelnou součástí našeho života. A co teprve s pochodujícími mrtvolami, které se vás budou snažit zabít?

Poznejte svého zombíka

Prakticky se dělí do tří skupin: prostí chodci, běžci a stopaři. Chodci jsou z nich ti nejméně nebezpeční. Přesunují se pomalu, takže jim rychle utečete. Jediným nebezpečím je, že málokdy bývají osamoceni a utváří skupiny desítek, stovek i tisíců individuí. Žádné zábrany proti nim nepomůžou. Na běžce byste měli mít důkladnou přípravu několika naběhaných hodin. Pravděpodobně jim neutečete a nejlepší možností je zabarikádovat se doma. Nejnebezpečnější druh skrývá stopař. Kromě chození umí také šplhat a lozit, domy přeměňuje na obrovské prolézačky a přinese vám nejvíce trablí.zombie-949916_1920

Obrana je nejlepší útok

Z čeho je nejlepší udělat si dveře? Zatímco dřevěné podlehnou po 7 neodbytných zombie, ocelové vám zachrání krk nesčetněkrát. Pozor byste měli věnovat taky klice. Pokud máte v domě klasické otočné úchytky, zpozorněte. K jejich odemčení stačí pouze jednotlivec. Se západkou si lehce pohrají dva, zámek a závoru zvládne málokdo.

A co s okny?

Určitě nikoho nepřekvapí, že obyčejné sklo je k ničemu. Nejlepší možností je tvrzené, které používají například v autech a podvodním vybavení. V případě nouze, kdy budete muset vyskočit oknem, se namísto života ohrožujících střepů rozprskne v oblé kousky. Poslední perličkou je jeho čtyřikrát větší odolnost oproti normálnímu. Sázkou na jistotu jsou samozřejmě také mříže a černé zatahovací závěsy, aby nic uvnitř nebylo vidět a nelákalo nic dovnitř.tavern-51555_1920

Zásobte se

Jaký je ideální počet kalorií, při kterém nezhubnete ani zbytečně nesníte více zásob? U mužů něco kolem 2 000 – 3 000, ženy spotřebují méně 1 600 – 2 400. Potíží je také zvolit takový typ jídla, který vydrží co nejdéle a zároveň dosáhnete všech potřebných složek stravy. Díky arašídovému máslu získáte dostatek proteinů a ani nebude vadit, že nemáte ledničku. Vlákninu zajistí zase obilné sušenky. Nejdelší trvanlivost mají překvapivě veškeré poklady v plechovkách. A posledním doplňkem jsou vitamíny. Protože ke konci budete potřebovat základy, které vám nastřádané jídlo nedopřeje.

Využijte každý centimetr balkónu

Kromě slunění a čtení ho pořádně zabezpečte a vytvořte si zahrádku s ovocem a zeleninou. Možná byste měli zvážit také investování do solárních panelů, které změní pobyt v novém světě jako kufřík peněz v tom nynějším. Na volná místa rozestavte kbelíky na chytání dešťové vody, protože potrubí už taky nikdo nebude spravovat. A naneštěstí ani záchod!zombie-784914_1920

Prostudovali jste pozorně všechny body? Tak hurá do Obi a dalších kutilských obchodů. Nezapomeňte taky na pár sekyr a nožů, nebo DIY knížek, které vám pomůžou s návratem do středověkých kořenů!

Zdroj: 9gag

Foto: Pixabay