Láska je prakticky neodmyslitelnou součástí lidského života. Jen opravdu málo lidí se dokáže od lásky a citů oprostit a žít poněkud asketický život. V dnešní době je také poměrně běžné, že během svého života vystřídáme několik partnerů. Jak ale poznat, který z nich je a který není ten pravý?

Možností, jak to zjistit, je několik, některé fungují už na počátku vztahu, u některých lidí to ale bývá tak, že to, že se k sobě se svou drahou polovičkou nehodí a nebudou spolu schopni strávit celý život, zjistí až po několika letech vztahu. Na co si tedy dát pozor, co by vás mohlo na první pohled varovat před „nevhodnou“ láskou?

Je manipulativní

Je milá, sympatická, prakticky všichni ve vašem okolí ji mají rádi a rychle se s ní spřátelí, zanedlouho ale zjistíte, že jste tak trochu ve vleku. Vaše přítelkyně rozhoduje v podstatě o všem, i o tom, o čem si myslíte, že jste dosud měli pod kontrolou vy. Život s manipulátorem rozhodně není žádný med, takže je namístě zvážit, zda bude možné manipulátora „převychovat,“ nebo bude lepší se od něj oprostit. foto 18

Je konfliktní

Když má žena svůj názor a neopakuje vše po svém muži, je to sexy. Ale pokud vaše přítelkyně není schopna vyjít téměř s nikým jiným než s vámi, je to poněkud problém. Pokud totiž nedokáže vycházet s vašimi přáteli, dostanete se velice záhy do pozice, kdy budete muset volit mezi ní a jimi.

Je přehnaně žárlivá

Žárlivost je sice vztahovým kořením, ale moc jí škodí. Pokud vaše nová přítelkyně nevraživě pošilhává i po prodavačkách v samoobsluze, můžete se těšit na ještě těžší kalibr. Je velmi těžké hledat si životní prostor vedle někoho, kdo touží kontrolovat a vlastnit. Rene Asmussen, Pexels 03

Je majetnická

A vykazuje všechny výše uvedené vlastnosti. Kromě toho, že ji vaši přátelé nebudou mít rádi, bude s vámi manipulovat a také na vás bude nepříčetně žárlit, vás bude také kontrolovat, poučovat a pokud se jí nebudete podřizovat, bude se také urážet. Vaše společné soužití bude vždycky tak trochu boj.

Foto: Pixabay