Eminem je kult, o tom není pochyb. Nejspíše byste jen těžko hledali někoho, kdo jeho jméno neslyšel nebo ho někdy neposlouchal. Em si je pravděpodobně dobře vědom svého postavení a také si je dobře vědom, že se z pozice jednoho z nejlepších rapperů planety stává také velkým influencerem. Ostrá kritika je mu vlastní už od počátku jeho kariéry, ale nikdy se ještě nestalo, aby se vyjádřil v rámci politické situace takovým způsobem, jako se vyjádřil nyní.

Historie

Už je tomu pár let, co není George Bush prezidentem Spojených států amerických. Právě on, byl jedním z těch, kteří schytávali ve své době od Shadyho tu největší kritiku. Vzpomeňme například tracky „Mosh“ nebo „We As Americans„.

Donald Trump

Nyní je ale rok 2017 a Bush prezidentem dávno není. Spojené státy si zvolili za prezidenta Donalda Trumpa. Ten schytal obrovskou vlnu kritiky ještě před začátkem svého působení v čele Ameriky a jeho kontroverzní politické názory se šířily internetem rychlostí světla. Dva nenávistné tracky mu věnoval i YG, kde mu na jednom z nich dokonce zahostovali G-Eazy a Macklemore.

 

Eminem

Do politické hry se ale opět vkládá ten nejsilnější kalibr. To, že Eminem nemá Trumpa v lásce jsme si mohli už párkrát všimnout. Na Reading festivalu v Británi dokonce vyhajpoval 90.000 fans, aby zakřičeli slova“F*ck Trump“. Podívat se můžete na tomto epic videu. Věnoval mu i několik řádků v jeho posledním freestyle videu „Campaign Speech“

Teď ale přitvrzuje ještě o stupeň více a zcela otevřeně kritizuje Trumpa za jeho vystupování, chování a politické názory.

 

„We better give Obama props
‚Cause what we got in office now’s a kamikaze
That’ll probably cause a nuclear holocaust
And while the drama pops
And he waits for shit to quiet down, he’ll just gas his plane up and fly around ‚til the bombing stops“ – Eminem

Celý freestyle „The Storm“ si můžete poslechnout níže.