Všichni seriáloví fanoušci již bezpochyby mají ve svých kalendářích poznamenán tento pátek – 27. října. Netflix totiž konečně vypustí druhou sérii milovaných Stranger Things.

Seriálová tvorba si v posledních letech nemůžu na kvalitu stěžovat, přesto loňská premiéra retro zázraku Stranger Things byla naprostá bomba. Mix mysteriózního tajemna s nádechem osmdesátek, neopakovatelného kouzla, které skýtá dětské přátelství (+ skvělí představitelé), a jedinečné atmosféry kingovsky říznutého hororu učarovalo nejednomu z nás.

Poslední trailer a soundtrack k druhé sérii

Než se konečně dočkáme, můžeme se pokochat ještě posledním supernapínavým trailerem, který tvůrci zveřejnili nedávno. Naladit můžeme i své ušní bubínky, protože venku je i oficiální soundtrack druhé série. K poslechu třeba na Spotify – ZDE.

Čeká nás rovnou devět epizod

Letošní série nám nabídne o jednu epizodu víc než první. Příběh se bude odehrávat přesně jeden rok po událostech z jedničky. Začneme pěkně stylově na Halloween, kdy kluci jdou převlečení za Krotitele duchů. V partě je i Will, který byl právě minule ztracen v paralelním vesmíru (Upside- Down) a ani po takovéto době není stále zcela v pořádku.

Jak už proflákly trailery, svým způsobem naštěstí, vrátí se také oblíbená El (Jedenáctka), děvče nadané nadpřirozenými schopnostmi. A znovu by měla hrát zásadní roli, jak napovídá oficiální plakát, ve kterém zaujímá dominantní roli (a má na něm vlasy!). I tentokrát na ní povede vláda hon, zapojí se pravděpodobně i řadoví občané. Kluci, když se dozvědí, že je v pořádku, nezůstanou v pátrání po ní nejspíš pozadu.

Upside-Down se znovu plíží do našeho světa

Poslední slovo neřekla rozhodně ani paralelní dimenze, kterou El svým únikem zřejmě znovu otevřela. I když se tvůrci dušují, že chtějí děsit spíše neznámem a neviděným, ukázky přesto představily náhled na příšeru, která rozhodně není žádným drobečkem. Její pojetí odkazuje k velmistrovi hororu H. P. Lovecraftovi a jím stvořeném monstru nesoucím jméno C’Thulu. Demogorgon tak zdá se bude mít více než důstojného nástupce.

Pro všechny nadšence, kteří už teď vědí, že až druhou sérii zkouknou, budou mít absťák, mám dobrou zprávu. V tuto chvíli se počítá s tím, že Stranger Things budou mít minimálně čtyři série.

A na závěr si ještě připomeňme skvělý první trailer, který Netflix představil na Comic-conu. Ten brilantním způsobem zakomponoval nesmrtelný hit Michaela Jacksona Thriller a způsobil již před nějakými třemi měsíci, že se premiéry druhé sérky už dlouho nemůžu dočkat.

Foto: © Netflix