A nemůžou za to žádné nové křupavé kuřecí kousky od KFC, ale úplně, úplně obyčejné věci, které vás přimějí k tomu, abyste to proklaté pondělí začali mít rádi.

Možná, že se dokonce stane pondělí vaším novým pátkem! Protože pondělí si naši upřímnou nenávist vlastně tak úplně nezaslouží. Všechno záleží hlavně na přístupu, od kterého se odvíjí i to, jestli budeme mít začátek týdne v oblibě nebo si jej hned zkraje zhnusíme nepříjemnými představami. Dívejte se a učte se, jak se to dá dělat jinak!

1. Nový týden přináší nový start

A tak si s každým začátkem nového týdne můžete dopřát takové malé osobní repete. Můžete zkusit udělat věci, které se vám v minulém týdnu nepovedly, jinak a lépe. Takže každé pondělí je vlastně takový malý Nový rok, který můžete využít ke zpytování svědomí a nadsazování nových předsevzetí. A navíc se nemusíte tolik zlobit, když své předsevzetí dodržíte jen týden. Vždyť o to přece jde, ne?

2. V pondělí se nám daří nejlépe

Ještě aby ne, když jsme odpočatí z víkendu. Tak proč si produktivní pondělí neužít a neudělat co nejvíce práce, když je naše zvýšená produktivita podpořena navíc i vědeckými výzkumy? Proč bychom měli v pondělí znechuceně sedět a nadávat na celý pracovní týden, který máme před sebou, když se můžeme do práce opřít zkraje, když ještě máme dost sil?

A čím víc práce uděláme v pondělí, tím míň nám jí přece zbude na pátek, to je zcela logické!

business-1370953_1920

3. Můžeme začít dietařit a cvičit

Nebo spustit týdenní detox. Protože od středy se to nepočítá tak dobře jako od pondělí. Navíc v pátek jsme na nějaké cvičení a životní změny příliš unavení a sobotu a neděli máme vyhrazenou na odpočívání a regeneraci před novým pracovním týdnem. Proto se pondělí k novým a velkým životním změnám přímo vybízí: Jsme odpočatí, čerství a otevření novým možnostem.

4. Můžete konečně přestat pít alkohol

A dát si tak poctivý a aspoň týdenní alkoholový detox, protože vám je dost možná ještě špatně při vzpomínce na páteční a sobotní mejdan. A toho by byl přece hřích nevyužít, nemyslíte?

alarm-814507_1920

5. Můžete se těšit na pátek

Protože nejlepší z celého týdne je stejně páteční odpoledne, v němž máte celý krásný volný víkend před sebou a pracovní týden je takřka v nedohlednu. A tak se už jenom čtyřikrát vyspíte a toho vytouženého pátku se dočkáte!

Foto: Pixabay