Máte takové to domácí pohodlíčko, ženy si do svého bytu pouštíte jen příležitostně a s jasným účelem a nejste ochotni slevovat ze svých nároků. A najednou zjistíte, že žijete jako starý mládenec.

Co si budeme povídat, staromládenecké označení není zrovna lichotivé, a proto se tomuto oslovení mnoho mužů brání. Přesto se ale za staromládenectvím skrývá poměrně pohodlný a spokojený způsob života. Podle definice staromládenectví se mezi staré mládence řadí muži, kteří nikdy nebyli ženatí, kteří žijí sami a kteří nehledají žádnou partnerku.

Staromládenectví si začínají ve svém pojetí stále častěji užívat i ženy, což bývá ve společnosti zpravidla odsuzováno. Jak se takový staromládenecký život tedy pozná?

1. Vždycky máte dostatek peněz

A obzvlášť na to, co sami chcete a potřebujete. Všechny své peníze tak můžete pohodlně investovat do sebe a svých aktivit, aniž by museli cítit výčitky kvůli své rodině, partnerce, dětem a podobně. Na ekonomickou situaci si tak prakticky nikdy stěžovat nemůžete.

unsp 2

2. Máte spoustu času

A to především na sebe a své aktivity. A hlavně jste absolutními pány svého volného času, v němž si můžete dělat, cokoliv se vám zlíbí, aniž byste se museli komukoli zodpovídat. Můžete si tak jít zaběhat, kdy se vám chce, můžete si zajít večer na koncert a protáhnout si večerku, můžete zůstat v práci déle a další den si přispat – a to vše bez jakýchkoli výčitek. Rozhodujete přeci jen sami za sebe.

3. Máte spoustu kamarádek

Protože na single muže se kamarádky a nejrůznější známé, nezadané i zadané slečny a potenciální partnerky doslova lepí. A vy si můžete vybírat. Jen pozor na to, aby vás jednoho dne ta nevázaná free fajn nezadaná slečna nevyhnala ze staromládenectví do skutečného vztahu. Protože i když se tak netváří, všechny vás ve skrytu duše budou posuzovat jako potenciálního partnera.

unsp 1

4. Máte pořádné chlapské bydlení

Žádné okrasné dečky, lapače prachu a květiny na stole. Svůj byt si můžete zařídit jen a jen podle sebe. A tak ve vašem bytě konečně nacházejí místo ty nejmodernější technologie, bar se spoustou kvalitního pití nebo pořádná kožená pohovka, která ženám nahání hrůzu. A souvisí to taky s tím neomezeným rozpočtem na sebe sama, že.

Foto: Unsplash/Crew, Thong Vo, Scott Webb