Pokud se zajímáte o hudbu jako celek, zajisté jste o The Weekndovi slyšeli. V současné době se bezpochyby jedná o nejlepšího tvůrce v oblasti R&B. Nové album Starboy vše potvrzuje. Během pouhých dvou měsíců od vydání deska získala několik ocenění. Jestli o tomto skvělém interpretovi slyšíte prvně, nebylo by od věci sdělit vám o něm více informací.

The Weeknd, celým jménem Abel Makkonen Tesfaye pochází z města Ontario ležícího v Kanadě. K dnešnímu dni vydal tři desky společně se třemi mixtapes. Jeho debutové album Kiss Land se umístilo na druhé příčce Billboard 200 s 96 000 prodanými kusy za první týden.

Druhé album na Grammy sklidilo úspěch

Za své druhé album Beauty Behind the Madness, vydané dva roky nazpátek, se zpěvák dočkal daleko většího ocenění. Na únorovém předávání Grammy loňského roku, získal Weeknd celkově sedm nominací. Nejvíce po rapperovy Lamarovi, ten jich měl jedenáct, což je mimochodem nejvíce od dob popového krále Jacksona, jenž roku 1984 nasbíral všehovšudy dvanáct nominací. Kanadský rodák proměnil dvě z nich na vítězné.

Hosté na nové desce z kategorie best of…

Starboy je třetí sólo album kanadského zpěváka a textaře The Weeknda. Vyšlo pod nahrávacími společnostmi Republic Records a XO na konci listopadu loňského roku. Na desce se představilo hned několik hudebních velikánů. Mezi ty největší, co se svou aktuální velikostí týče, patří rozhodně King Kunta, neboli Kendrick Lamar, držitel 5 cen z posledního předávání cen Grammy. Zmínit bychom měli rovněž popovou divu Lanu Del Rey a pařížskou skupinu Daft Punk, která je v současnosti na svém vrcholu. Duo Guy-Man a Bangaltera v elektronické hudbě nemá konkurenci. Deska, nejenom v oblasti R&B, skutečně září, což potvrzuje i fakt, že se všech 18 skladeb umístilo během prvních dvou týdnů v žebříčku Billboard Hot 100.

V klipu singlu Starboy je The Weeknd zavražděn sám sebou

Makkonen ještě do nedávna nosil atypický sestřih vlasů, pro který byl věhlasně znám. Dredy jsou samy o sobě poutající, o tom žádná, ale Weekndova palma doslova nepřestávala bavit. V klipu Starboy ovšem starý The Weeknd končí… a přichází nový, podle všeho, naprosto vyměněný. Ve videu kanadský zpěvák zabije své vlastní já. Ukončí jednu životní kapitolu, se značnou agresí porozbíjí růžovým křížem půlku rezidence, staré ocenění nevyjímaje, a nakonec odjíždí v červeném McLarenu P1, do nových časů. Zpívá: „Switch up my style…“ česky tedy: „Změním svůj styl…“ Mimochodem všechna luxusní auta, která můžete v klipu vidět, Weekndovi opravdu patří.

Refrén věnován fanouškům

Single Starboy s podkresem francouzského Daft Punku zobrazuje slávu celosvětové celebrity včetně jejího života. Americký zpěvák věnuje značnou část refrénu fanouškům. V doslovném překladu zpívá: „Podívejte, co jste ze mě udělali, jsem zasraná hvězda.“ Třetí sloku, po které přijde závěrečný refrén, zakončuje silnými a v dnešní době ukrutně pravdivými slovy: „We don’t pray for love, we just pray for cars.“ V překladu: „Nemodlíme se za lásku, modlíme se pouze za auta.“

Zdroj foto: Flickr