Před pár dny proběhla vernisáž výstavy Art is Truth, kterou pořádal Pasta Oner, což je momentálně jeden z nejznámějších českých umělců, který začínal na graffiti a pop artu. Celou atmosféru doprovázel DJ NobodyListen skvělou hudbou a kurátor a znalec nejen Pastova umění Karel Srp.

Na výstavě jsou vidět jak Pastovy typické charakteristiky obrazů, tak i nová témata. Pasta Oner tématiku této výstavy propojuje s nábožentsvím a vírou, která v naší společnosti podle něj chybí. Používá techniky jako akrylovou malbu, olejomalbu, plastiky i objekty a můžeme na nich spatřit například Pabla Escobara nebo Al Pacina jako Tonyho Montanu.

„Název Art is Truth vnímám jako tvrzení, že umění dokáže skvěle odrážet realitu, často dost nepříjemnou, a ukazovat ji ve světle a formě, před kterou normálně zavíráme oči. Divák skrze umění unese hodně.“

Inspiraci nachází v kontrastech života jako takového, motivem jeho tvorby je ironizace komerce, luxus, víra, sex a bohatství.

„V multimediální době jsme zahlceni obrazem a přestáváme rozlišovat, co je reálné. Obdivujeme záporné hrdiny a fandíme jim ve filmu, přitom si nevšimneme, že to samé děláme v reálném životě. I gangster touží po společenském uznání a někdy i popularitě.“

Nejbizardnějším kouskem na výstavě je světelná krychle s názvem Mandala, která se skládá z několika křesťanských světélkujících obrazů a místy působí trochu hypnoticky.

A když jste nestihli vernisáž, výstava potrvá do 9. listopadu v DSC Gallery. Možná stihnete koupit i katalog. Tak neváhejte, stojí to za to.

Zdroj foto: DSC Gallery, Babygal

_________________________

Další podobné články naleznete v naší sekci ART