Přichází období, kdy ráno otevřeš místo Instagramu počasí a díváš se jak bude, abys věděl, co si vzít na sebe.. a hlavně, co si vzít za boty? Nikdo (doufám) nechce na podzim nosit boty, který promoknou nebo boty, který se zašpiní, tak, že si musíš vzít den volna, abys je dal opět do kupy. Vybrala jsem 5 párů tenisek, který by měly být ideální do tohohle nečasu a nebudou tě stát stejně jako nájem.

NIKE AIR FORCE

Model dobře vypadající jak na holkách, tak i na klukách. Existuje hodně variant, vysoké, nízké, odlehčené, klasické, s páskem, semišové nebo kožené. Za mě v tomhle počasí rozhodně vedou ty kožené, protože se lehce čistí a špína se do nich tolik nezažere. Stejně tak bych volila i tmavší barvy. Skočila jsem na stránky footshopu a vybrala tyhle, všechny stojí do 3000 korun.

NEW BALANCE TRAILBUSTER

Tenisky stojí 3 290,-, což už pro někoho může být dost, na druhou stranu, díváš se na ně? Vidíš, jak jsou super? Vínová, podzimní barva, prvky z trekingových bot a jak z nich kouká to pohodlí? Bohužel se dělají jen ve větších velikostech, takže to radost udělá spíš pánskýmu pokolení..a nebo holkám se sloní nohou.. a nebo holkám, co jsou schopný koupit si větší boty a narvat tam huňatý ponožky s jednorožcema (já).

VANS

Vans má nejpříznivější nabídku tenisek, co se cen týče. Jejich modely každý zná, pravidelně jim mění tématický design, ať už ve spolupráci s uznávaným návrhářem nebo podle animovaného sitcomu. Na podzim se hodí kožené varianty klasických modelů. Ať už si vybereš nízké, vysoké, old skooly nebo jiné, jedná se o praktické boty za rozumnou cenu, které se dají kombinovat se všelijakým stylem.

REEBOK Classic

Ikonický model téhle značky má nespočet provedení. Ať už pro princezny oblíbenou růžovou, tak i něco drsnějšího pro kluky. Co se těch provedení týče, tak stejně jako u Air forců, tak i tady můžete vybírat ze semišových nebo kožených variant. Samozřejmě, že ty světlejší modely se sympatickým semišem jsou líbivější, ale tyhle boty jsou spíš praktická obuv, ne domu na poličku, aby čekaly na sluníčko. Opět jsem vybrala něco hezkýho a praktickýho, tak se inspiruj! Ceny se většinou pohybují kolem 2 500,-. Jak sympatické.

ADIDAS

Samozřejmě, že v tomhle výčtu by adidas chybět neměl. Ale vybrat něco do téhle kategorie “ne moc drahé a praktické”, byl trošku oříšek. Já osobně jsem milovníkem superstarů, ať už nějakých limitek, napůl kovových, čtyřkilových semišek nebo sliponů. Superstary jsou pro mě odjakživa takovej symbol adidasu. Ale tenhle model nám teď žádnou hitparádu nenabízí. Jediná bota, která splňuje nastavenej poměr cena/podzim je pro mě novinka adidas EQT SUPPORT RF, která se nabízí ve více barevných variantách. Cena je 3 190,-.

Zdroje: www.sneakernews.com
www.adidas.cz
www.reebok.cz
www.vans.com
www.footshop.cz