Tančící bloggerka Martina Aušová je známá nejen díky svým choreografiím. Mary, jak si říká, lidi inspiruje i výstřední módou, charismatickým blogem s osobitým názvem Pseudo Blogger a láskou k focení.

Snad i proto se letos přihlásila do soutěže Czech&Slovak PhotoGirl, která představuje něco jako soutěž Miss v online podobě. I když jedním ze sloganů soutěže je: „Nejsme Miss, jsme PhotoGirl.“ V kategorii sms hlasování se Mary již několik týdnů drží na prvním místě, kam ji podle všech indicií dostalo její legrační raperské video. To zveřejnila na svých facebookových stránkách a produkce soutěže ho zveřejnila na svých stránkách. 

Jak byste sama sebe představila našim čtenářům?

Asi jako choreografku, lektorku a tančící bloggerku, která se ráda směje, miluje cestování, focení a svůj život s jeho vzestupy i pády (úsměv).

Jak a odkud jste se o soutěži Photo Girl dozvěděla?

Od kamaráda, který s Photo Girl soutěžil o telefon a vyhrál (úsměv).

Co pro vás znamená tato soutěž?

Nedávno jsem si sama tuto otázku položila a víte, na co jsem přišla? Že v tom vidím příběh malé holky, která sedí jako přikovaná u prvních ročníků Československé Miss a sní, že jednou bude mít stejnou korunku na hlavě (úsměv).

Proč jste se do Photo Girl přihlásila?

Na popud kamaráda. Byla jsem krátce po návratu z Bali, celkem dost frustrovaná z reality (smích). Chtěla jsem pokud možno ještě ten den odjet někam pryč (smích). Takže když mi zmínil, že se soutěží o zájezd do Las Vegas, kývla jsem bez mrknutí oka (opět smích).

Proč si myslíte, že byste zrovna vy měla tuto soutěž vyhrát?

Upřímně nevím, jak na tuto otázku odpovědět, protože si myslím, že by to měli posoudit jiní. Nicméně mohu odpovědět, proč bych chtěla vyhrát (úsměv). Jedna z dalších cen, o které může vítězka bojovat, je milión korun. Což by pro mě byla letenka do Kambodži. Sem bych chtěla na jaře jako dobrovolnice odjet s partou lidí pomoci při stavbě škol. Jedna z podmínek účasti je složení 1000 $.

Ve druhé řadě bych peníze chtěla použít na vzdělávací kurzy a v neposlední řadě bych chtěla přispět kamarádovi Láďovi Mikulášovi, který onemocněl laterární sklerózou. Kdo zná tuto nemoc, ví, že je to velmi krutá diagnóza.

Co by pro vás vítězství znamenalo?

Že by se mi otevřely nové dveře. Že bych potkala spoustu nových a zajímavých lidí. Že se dočkám nových zážitků. Že jsem dokázala sobě a celému svému světu, že i skoro 40letá holka může natrhnout zadek o generaci mladším holkám (velký smích).

Co by pro vás znamenalo, kdybyste nevyhrála?

Našla bych si nejbližší strom a … (smích). Vtip. Víte, kolik lidí jsem za tu poměrně krátkou dobu mého soutěžení inspirovala? Kolik lidí mi fandí, podporuje a prožívá se mnou účast v soutěži? Toto je ta pointa a hlavní důvod, proč mám být jednou z účastnic soutěže. Takže pokud se stane, že mi na hlavě nepřistane korunka, i tak budu slavit své malé-velké vítězství (úsměv).

Už několikátý týden se v sms soutěži o výhru užívání auta na rok zdarma úspěšně držíte na prvním místě. Máte tušení, čemu konkrétně vděčíte za to, že jste postoupila tak vysoko?

Myslím, že mou sms „kampaň“ odstartovalo mé pseudo raperské video, kterým jsem pobavila asi značnou část populace (velký smích). Nevím, jak dlouho se mi podaří mé, už celkem vyhřáté, místečko udržet (smích). Mám ale v záloze ještě dva nápady, díky nimž snad uteču těm, které mi v sms soutěži šlapou na paty (smích).

Chtěla byste na závěr něco vzkázat našim čtenářům?

Ano (úsměv). Přijměte sami sebe takoví, jací jste a nebojte se být jiní…

Sledujte můj kanál Pseudo Blogger na Instagramu, Facebooku, Youtube a Ženy s.r.o. Držte mi palce v soutěži Photo Girl. Kdo by mě rád podpořil, může i poslat sms ve formě CSPG 422 na telefonní číslo 9033310 (cena jedné sms je 10 korun) a nebo mne sledujte na www.photogirl.cz.

Děkuji. S láskou vaše Mary.

Mary Aušová o…

… focení

Pokud se bavíme konkrétně o focení mě samotné, tak já jsem exhibicionistka už od malička (smích). Miluji nejvíce pohybové fotky. Jsem tanečnice celým svým srdcem a duší, takže své emoce vyjadřuji především skrze tanec a poté přenáším i do focení. Proto se mnou fotografové tak rádi fotí “pohybovky” – prý je dojímám k pláči (velký smích).

A pokud se bavíme o focení, když jsem za objektivem, tak jen jako amatérská fotografka, která ráda fotí v rámci svého bloggu a fota vylezou spíše metodou pokus-omyl (smích).

… módě

Miluji módu. A i když jsem spíše lifestylová bloggerka, tak móda je jeden z hlavních tématů, kterým se věnuji. Pro mě určitě znamená další prostředek k vyjadření sebe sama. Mám ráda především vkusné a kreativní modely, rozmanitost a hravost. Že můžete kombinovat nekombinovatelné a vytvářet tak různé kreace, v případě, že je vám jedno, co si o vás okolí myslí (smích). Proto mě občas lidé nazývají Sarah Jessica Parker z filmu Sex ve městě, ta se stylingu taky nebojí (smích).

… bloggování

Každý má k bloggování jiné důvody. U mě je to z velké části o potřebě sdílet. Ať už se jedná o produkty, cestování, nebo vtipné situace z běžného života.

… tanci

Já musela tancovat snad už i v prenatálním stavu (smích). Tanec je největší součást mého života. Nejen, že mě to živí, ale mohu skrze něj předávat lidem svou energii, kterou jsem byla obdařena. Je to pro mě jeden z nejkrásnějších prostředků jak vyplavit negativní endorfiny. Pro mnohé je tanec dokonce i pohybovou terapií.

Zdroj:

Rozhovor s Mary Aušovou

Info o soutěži od Lukáše Trse z produkce soutěže

Fotky:

Soukromý archiv Mary Aušové